Informujemy, że strona znajduje się w trakcie przebudowy i uzupełniania treści. Informacje zawarte na poprzedniej wersji wortalu dostępne są pod adresem static.rpo.lubelskie.pl

UMR Lublin - rpo.lubelskie.pl

ban-header-left.png 4503a247bc68eb12600eb3e22252315a
ban hed right.png 3d4e3413a36cf4cd9bb41c62acb8db4f

Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
ban-newsletter.png 9335906709efcce6153d22fa1f18a3e0

Jak w regionie mówi się o Funduszach Europejskich? Językiem urzędowym, pozbawionym emocji i zawierającym niezrozumiałe terminy? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że o dotacjach unijnych można mówić „po ludzku” – nie tylko zrozumiale, ale też barwnie i ciekawie. Dowodem na to jest aktualnie prowadzona kampania promująca Lubelskie Fundusze Europejskie.

Urząd Marszałkowski w Lublinie w maju 2019 roku rozpoczął kampanię internetową promującą Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego (RPO WL). Efekty kampanii można śledzić w mediach społecznościowych, na ogólnopolskich portalach internetowych (onet.pl i wp.pl) oraz stronach rpo.lubelskie.pl i info.rpo.lubelskie.pl. W ramach kampanii podjęto również współpracę z influencerem – Filipem Nowobilskim – prowadzącym w serwisie YouTube kanał Duży w Maluchu.

Duzy w maluchu logo

Youtuber przygotowuje cykl materiałów wideo poświęcony efektom wykorzystania środków z RPO WL. Pierwszy z filmów, ukazujących się na kanale You Tube Duży w Maluchu, opowiada historię grupy uczniów z Zespołu Szkół nr 3 z Kraśnika.

Materiał wideo prezentuje pracę i osiągnięcia drużyny Spice Gears. Należą do niej uczniowie, którzy samodzielnie tworzą roboty występujące w prestiżowych zmaganiach FIRST Robotics Competition. W nagraniu słyszymy wypowiedzi uczniów dotyczące zarówno samej budowy robotów, jak i udziału w międzynarodowych wydarzeniach. Uczniowie w ramach materiału prezentują działanie stworzonych przez siebie maszyn. Widzimy także ujęcia z międzynarodowych zawodów dla pasjonatów robotyki opatrzone komentarzami Dariusza Głuchowskiego, mentora drużyny.

Uczniowie ZS nr 3 w Kraśniku

Nagranie podejmuje także kwestię finansowego wsparcia młodzieży. Szkoła w Kraśniku uzyskała dofinasowanie z Funduszy Europejskich, co ułatwiło jej wspieranie uczniów w ich ambitnych projektach. Dzięki środkom unijnym szkoła sfinansowała m. in. budowę hali sportowej, w której odbywają się organizowane dla uczniów wydarzenia e-sportowe.

We współpracy z Filipem Nowobilskim powstaną kolejne nagrania. Materiały będą prezentowały ciekawostki z regionu - unikatowe na skalę krajową miejsca i rozmowy z beneficjentami RPO WL. Każdy z filmów będzie opowiadał o inwestycjach i przedsięwzięciach, których realizacja była możliwa dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Nagrania powstaną w ramach specjalnej serii Duży w Maluchu EXTRA. Pierwszy odcinek został opublikowany 13.06 (tj. czwartek) o godzinie 18:00.

Uczeń ZS nr 3 w Kraśniku pracuje przy robocie drużyny Spice Gears

Za realizację kampanii odpowiedzialna jest agencja reklamowa MDI z Krakowa, która realizuje umowę z Urzędem na podstawie zamówienia publicznego. Kampania będzie trwała do końca listopada 2019 roku. 

Najnowszy film kanału YouTube Duży w Maluchu z udziałem uczniów z Zespołu Szkół nr 3 z Kraśnika znajdziecie klikając >>TU<<.

 

   
Aktualna ocena:    0,0Oceń nasz portal - ankieta.

Oceń przydatność tej informacji.

Poleć innym:
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Wersja audio
Ostatnia modyfikacja: 14.06.2019Przez: Aktualności RPO
Wyświetleń: 368
logo_1 logo_2 logo_3 logo_4
znajdź punkt informacyjny
 • Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie
  ul. Stefczyka 3b, 20-151 Lublin
  poniedziałek: 7.30-18.00, wtorek-piątek: 7.30-15.30
  tel.: (81) 44 16 864/865/547, infolinia: 800 175 151
  e-mail: kontakt@feu.lubelskie.pl