Informujemy, że strona znajduje się w trakcie przebudowy i uzupełniania treści. Informacje zawarte na poprzedniej wersji wortalu dostępne są pod adresem static.rpo.lubelskie.pl

UMR Lublin - rpo.lubelskie.pl

ban-header-left.png a262eef4fa5cb6e62b7bb115467ab1e9
ban hed right.png c4cb891ea19926c70de0549ecda30e03

Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
ban-newsletter.png af745c710c96d3b6881b787de1c1ce11

15 beneficjentów, konkursy, strefa gier i zabaw dla najmłodszych, symulator dachowania, punkt poboru krwi, pokazy i koncerty gwiazd, to tylko część atrakcji, które czekały na uczestników Miasteczka Funduszy Europejskich w Lublinie. Po tegorocznej edycji DOFE jesteśmy pewni jednego - Warszawa może nam zazdrościć!

Koncert Sylwii Grzeszczak

Na początku imprezy uczestnicy mogli odwiedzić strefę beneficjenta w Centrum Spotkania Kultur, czyli miejsce gdzie wystawiały się osoby zaprawione w boju jeżeli chodzi o wydatkowanie unijnych dotacji. Na stoiskach gościliśmy przedsiębiorców, samorządy, instytucje oraz (uwaga!) członków drużyny robotycznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim beneficjentom uczestniczącym w DOFE, którzy po raz kolejny pokazali, że są najlepsi.

Strefa beneficjenta w CSK

W tym samym czasie otworzyliśmy strefę gier i zabaw w Ogrodzie Saskim, która aż do godziny 18 była oblegana przez najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. konkursy, dmuchańce, gry, tor przeszkód, animatorzy oraz (ciesząca się największą popularnością wśród rodziców) wata cukrowa. 

Strefa gier i zabaw

W strefie sceny, która mieściła się na Placu Teatralnym, czas umilały nam występy zespołów tanecznych, pokaz karate, konkursy, występy dzieci oraz pokazy pierwszej pomocy.

Strefa sceny

Uczestnicy mogli również sprawdzić w specjalnym symulatorze jak przebiega dachowanie samochodu. Sporo pracy mieli również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Mobilny Punkt Funduszy Europejskich, zorganizowany przez wspomniane wcześniej instytucje, cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Mobilny Punkt Informacyjny podczas DOFE

Tego dnia sporo osób odwiedziło również mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Przed oddaniem krwi można było zmierzyć sobie ciśnienie w specjalnie przygotowanym namiocie oraz zrobić zdjęcie w fotobudce.

Punkt pomiaru ciśnienia

Niemałą popularnością cieszyło się stoisko Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która przedstawiała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Stoisko Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie

Niedzielny wieczór należał do naszych gwiazd. Od godz. 18 sceną zawładnęły dwie uznane polskie wokalistki. Jako pierwsza wystąpiła Natalia Szroeder. Uczestnicy DOFE w rytmie piosenki „Parasole” cieszyli się ze wspaniałej pogody i świetnej atmosfery. Jednak prawdziwe „ciarki” poczuliśmy kiedy wybrzmiały pierwsze słowa piosenki „Karuzela” Sylwii Grzeszczak. Po wysłuchaniu najlepszych hitów zdobywczyni platynowej płyty musieliśmy pożegnać się z tegoroczną edycją Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Sylwia Grzeszczak podczas DOFE w Lublinie

Zapraszamy za rok. 

Aktualna ocena:    0,0Oceń nasz portal - ankieta.

Oceń przydatność tej informacji.

Poleć innym:
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Wersja audio
Ostatnia modyfikacja: 14.05.2019Przez: Aktualności RPO
Wyświetleń: 278
logo_1 logo_2 logo_3 logo_4
znajdź punkt informacyjny
 • Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie
  ul. Stefczyka 3b, 20-151 Lublin
  poniedziałek: 7.30-18.00, wtorek-piątek: 7.30-15.30
  tel.: (81) 44 16 864/865/547, infolinia: 800 175 151
  e-mail: kontakt@feu.lubelskie.pl