Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Lubelskie Fundusze Europejskie.

Posłuchaj, jak Lubelskie Fundusze Europejskie dbają o bezpieczeństwo, uczą odpowiedzialności, chronią życie.

Tutaj pojedziesz zawsze w dobrym kierunku. Przyjdź z dzieckiem, weź ze sobą rower i zobacz, jak Twoja pociecha wyrasta na mistrza kierownicy. Wyposażone w znaki drogowe, sygnalizatory i skrzyżowania miasteczko ruchu drogowego to doskonały plac do szlifowania bezpiecznego stylu jazdy po drogach.

Sławomir Niepogoda, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie:

- Udało nam się pozyskać środki europejskie na budowę Miasteczka Ruchu Drogowego, które zawiera w swojej infrastrukturze wszystkie elementy te, które w ruchu drogowym, w mieście Chełm występują a więc skrzyżowanie o ruchu okrężnym, skrzyżowanie równorzędne, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, droga jednokierunkowa. Te wszystkie elementy, na których dzieci mogą ćwiczyć prawidłowe zachowanie w ruchu drogowym.

Chłopiec 1:

- Fajnie jest!

Dziewczynka 1:

- Bardzo mi się tu podoba, jest tutaj bardzo fajnie.

Dziewczynka 2:

- Można tutaj stanąć nogami i pedałować.

Chłopiec 2:

- I fajnie!

Dariusz Grabczuk, Dział bezpieczeństwa ruchu drogowego:

- Jest to taka wspaniała frajda. Korzysta z tego bardzo dużo dzieci, jeśli chodzi o przedszkola, szkoły podstawowe. Jest to jakby przygotowanie do zdobycia egzaminu na kartę rowerową, ponad 2 tys. Osób rocznie korzysta z tego miasteczka Ruchu Drogowego, więc świadczy o tym, że jest to duże zainteresowanie.

Sławomir Niepogoda, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie:

Oczywiście plany budowy takiego miasteczka były przez nas już wcześniej formułowane, natomiast brakowało nam środków do tego żeby samodzielnie taką inwestycję sfinansować.

Marszałek Sławomir Sosnowski:

- To jeden z kilku tysięcy projektów, które wsparliśmy z Funduszy Europejskich. Zobacz wszystkie na rpo.lubelskie.pl Polecam, Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej.

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry