Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Serwis Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego

Z przyjemnością informujemy, że ruszyła kolejna – V już edycja konkursu „Lider Innowacji”, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i nowoczesnych rozwiązań wdrażanych przez lubelskich przedsiębiorców dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Konkurs organizowany jest przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie i objęty został Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Pana Jarosława Stawiarskiego. Kapituła konkursu nominowała 12 innowacyjnych, wyróżniających się projektów, spośród których internauci będą mieli niebawem okazję wytypować tegorocznych „Liderów Innowacji”.

Wyłonienie finałowej dwunastki

21 września br. odbyły się pierwsze obrady Kapituły V edycji konkursu „Lider Innowacji”. Wybór finalistów nie był łatwym zadaniem, wyłonienie nominowanych wymagało burzliwej narady.

Kapituła konkursu musiała wyłonić 12 finałowych projektów w 4 kategoriach, zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami województwa lubelskiego, tj.:

  • Biogospodarka
  • Medycyna i Zdrowie
  • Informatyka i Automatyka
  • Energetyka Niskoemisyjna

Podczas obrad członkowie gremium wspólnie omawiali projekty w poszukiwaniu tych najlepszych, pod uwagę biorąc następujące kryteria:

  • wpływ firmy na rozpoznawalność województwa,
  • firma z tradycjami,
  • poziom innowacyjności i konkurencyjności,
  • wzrost zatrudnienia poprzez realizację projektu.

Już niedługo poznamy nazwy tych firm i będziemy mogli na nie zagłosować.

Internauci wybiorą zwycięzców

Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie internetowe. „Liderów Innowacji” wybiorą internauci, którzy za pomocą dedykowanego formularza do głosowania, udostępnionego na stronie internetowej, oddadzą głosy na swoich faworytów.

Bliższe poznanie finalistów, niezbędne do podjęcia decyzji o wyborze zwycięzcy w każdej z 4 kategorii, będzie możliwe dzięki przygotowanym przez LAWP filmom prezentującym każdą z firm, które już w październiku zostaną opublikowane na stronie internetowej.

Już teraz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, o terminie którego będziemy Państwa informować. Ogłoszenie wyników Państwa głosowania oraz wręczenie nagród za realizację innowacyjnych projektów Przedsiębiorcom odbędzie się podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości - Ambasadorzy Funduszy Europejskich, planowanej na drugą połowę października.

Zachęcamy więc do śledzenia naszego Newslettera, oraz polubienia w mediach społecznościowych profilu Lubelskie Fundusze Europejskie.

Obrady Kapituły piątej edycji konkursu Lider Innowacji.

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry