Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Serwis Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego

Poznaj prawdziwe historie naszych beneficjentów oraz uczestników projektów! Usiądź wygodnie w fotelu i daj się porwać ich perspektywie wykorzystania funduszy europejskich. Każda osoba jest inna - co za tym idzie? Materiały będą się od siebie różniły - tak jak i my się różnimy. Najważniejsze jednak jest to, że w centrum każdego materiału zawsze jest CZŁOWIEK i jego niezwykła historia. Zapraszamy do oglądania!

Odcinek 1. Pandemia COVID-19 to fakt! Fundusze Europejskie wspierają walkę służby zdrowia ze skutkami epidemii

 • video ODCINEK 1

  Zobacz jak wygląda praca służby zdrowia w okresie pandemii koronawirusa!

  Film zwyciężył w konkursie spotów reklamowych "Fundusze Europejskie w Kadrze", który został zorganizowany w ramach tegorocznego festiwalu EnergaCAMERIMAGE 2020. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w aktualnościach.


Odcinek 2. Pomysł na biznes z Funduszami Europejskimi - Magdalena Kępka, osobista stylistka

 • video ODCINEK 2

  Poznajcie Magdalenę Kępkę, osobistą stylistkę, która założyła firmę dzięki wsparciu ze środków unijnych.


Odcinek 3. Ludziom na ratunek - Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywdzie

 • video ODCINEK 3

  Poznajcie Klaudię, Rafała oraz ich przyjaciół z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywdzie, którzy bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym.


Odcinek 4. Zdecydowanie Lubelskie ma potencjał - PPH OKSAN Andrzej Tabała

 • video ODCINEK 4

  Zobacz jak firma Pana Andrzeja dzięki środkom europejskim rozwija swoje skrzydła. Pamiętaj, że to tylko jeden z wielu naszych beneficjentów, którzy wdrażają innowacyjne rozwiązania w naszym regionie.


Odcinek 5. Zmieniamy LUBELSKIE z Funduszami Europejskimi - Fundacja Sempre a Frente z Lublina

 • video ODCINEK 5

  Fundusze Europejskie to nie tylko środki na nowe drogi, dworce, lotniska, czy infrastrukturę w regionie. To również wsparcie niezwykłych ludzi i ich pomysłów. Często unijne dofinansowanie pozwala pomóc również tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W naszym nowym filmie pokażemy Wam takiego Beneficjenta: Fundację Sempre a Frente z Lublina.


Odcinek 6. To jest dom - Pani Bożena i Pan Leszek

 • video ODCINEK 6

  Co można zrobić dla drugiego człowieka? Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich naprawdę wiele... Mamy dla Was wiele historii do pokazania. Jednak czasami spotykamy się z czymś naprawdę wyjątkowym. Czymś co chwyta za serce i daje wiele do myślenia. Czymś co jest niepowtarzalne... Poznajcie historię Pani Bożeny oraz Pana Leszka. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć...


Odcinek 7. O klasę wyżej – MOSiR Tomasovia

 • video ODCINEK 7

  O funduszach europejskich można mówić skomplikowanie: podawać kwoty, działania, cele do osiągnięcia, priorytety, wskaźniki itp. U nas o środkach unijnych mówimy wprost i co ważne mówimy za Waszym pośrednictwem tj. mieszkanców województwa lubelskiego. Poznacie instruktorów pływania, małżeństwo z Tomaszowa Lubelskiego, które w prostych słowach opowie jak inwestycja realizowana w tamtejszym Ośrodku Sportu i Rekreacji Tomasovia wpłynęła na życie lokalnej społeczności.


Odcinek 8. Miejsce dla Malucha

 • video Miejsce dla Malucha

  Wiemy, jak trudno jest pogodzić życie rodzinne z zawodowym. Dokonać wyboru pomiędzy powrotem do pracy, a samodzielną opieką nad naszymi dziećmi. W takich sytuacjach zastanawiamy się, czy ktokolwiek jest wstanie odpowiednio zadbać o naszą pociechę? Fundusze Europejskie rozwiewają te wątpliwości! W Zamościu jest takie „Miejsce dla Malucha”, gdzie dzieciaki mają zapewnioną profesjonalną opiekę. Poznajcie Agnieszkę, której dzięki unijnemu projektowi udało się pogodzić życie rodzinne z zawodowym.


Odcinek 9. Autostrada do pracy

 • video Autostrada do pracy

  Życie pisze różne scenariusze. Czasami sami decydujemy się poświęcić czemuś, co jest dla nas niezwykle ważne, ale są także przypadki, gdzie los decyduje za nas. Często w takich sytuacjach wypadamy z aktywności zawodowej, bo np. dogranie takich rzeczy jak praca i opieka nad dziećmi czy schorowanymi rodzicami, wydaje się niezwykle ciężkie. Powrót do pracy po kilku latach jest dla nas niezwykle trudny, bo rozwój technologiczny sprawia, że wypadając z obiegu, stajemy się dla potencjalnych pracodawców „nieatrakcyjni zawodowo”. Fundusze Europejskie wyszły naprzeciw takim problemom. Dzięki projektom unijnym, osoby nieaktywne zawodowo mogą podnosić swoje kompetencje, za pośrednictwem kursów czy staży. Pozwala to na znalezienie pracy i pewniejszy powrót na rynek. Poznajcie Panią Monikę, która skorzystała z takiego wsparcia.


Odcinek 10. Zoom Natury

 • video ZOOM NATURY

  Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz" - to słowa Alberta Einsteina. W Janowie Lubelskim dzięki Funduszom Europejskim powstało miejsce, gdzie nie tylko możemy lepiej zrozumieć naturę, ale przede wszystkim dużo się od niej nauczyć. Zoom Natury skierowany jest do całych rodzin, bo każdy znajdzie tam coś dla siebie. Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić Was nie tylko do obejrzenia filmu, ale także do odwiedzenia tego miejsca, gdzie przyroda gra główną rolę (a chyba zgodzicie się z nami, że po kolejnym "lockdownie" kontakt z naturą jest wręcz wskazany).


Odcinek 11. Pro-Project

 • video Europa oknem na świat - PRO PROJECT

  Zobaczcie jak w okolicach Chełma rozwinęła się firma PRO-PROJECT, która obecnie swoje produkty sprzedaje na każdym kontynencie. Firma Pro-Project ma siedzibę w Okszowie i jest jedyną w Polsce, która produkuje przyrządy do testowania aparatury diagnostycznej wykorzystywanej w stomatologii, radiografii, fluoroskopii, angiografii, mammografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej, ultrasonografii i radioterapii. Firma jest już światowym potentatem oraz prężnie rozwija się nie tylko na rodzimym rynku, ale także na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są zdobyte patenty oraz rozległa sieć dystrybucji w ponad 110 krajach oraz mnóstwo wyróżnień za prowadzoną działalność.


Odcinek 12. Spice Gears Team 5883

 • video Chcieć! Spice Gears - Team 5883 (młodzi robotycy z Kraśnika)

  Są młodzi, utalentowani i nie mają żadnych kompleksów. O kim mowa? To uczniowie z naszego województwa! Zobacz jak drużyna robotyczna złożona z młodych mieszkańców Kraśnika i okolic podbija świat!


Odcinek 13. Inicjatywa

 • video Najlepsza Inicjatywa!

  Nie ma lepiej wykorzystanych środków europejskich niż te które pozwalają na pomoc najsłabszym. Jednak bohaterowie tej historii są niezwykle silni, a właściwie stali się tacy dzięki wyjątkowej Inicjatywie. Dość pisania! Po prostu obejrzyjcie.


Odcinek 14. Kościół Świętego Wita w Mełgwi

 • video Kościół w Mełgwi

  Fundusze Unijne wspierają wiele dziedzin życia. Dzięki nim swój dawny blask odzyskują miejsca wyjątkowe, niezwykle ważne dla lokalnej społeczności. Tak stało się w Mełgwi. Sprawdźcie sami.


Odcinek 15. Ratownicy medyczni z Lublina

 • video Ratownicy Medyczni z Lublina

  Zobacz jak Lubelskie Fundusze Europejskie wspierają służbę zdrowia w walce z pandemią COVID-19! Poznaj bohaterów z Wojewódzkiego Pogotowie Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie.


Podobają Ci się nasze filmy? Chcesz być na bieżąco?

Polub profil Lubelskie Fundusze Europejskie na Facebooku, obserwuj nasz Instagram lub zasubskrybuj kanał na YouTube.

Ostatnia modyfikacja:

Paweł Turczyn (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry