Przeskocz do treści Przeskocz do menu

FAQ. Serwis Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego

Pytanie

Zgodnie z zapisami w Regulaminie „Wnioskodawca lub partner jest podmiotem wykonującym działalność leczniczą udzielającym świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ) na podstawie zawartej umowy(…)”. POZ nie realizuje badań w kierunku raka szyjki macicy, raka piersi, raka jelita grubego - te badania są zlecane zakładom specjalistycznej opieki zdrowotnej. Czy zakład opieki zdrowotnej – specjalistyczny (np. niepubliczny) może być partnerem w ramach projektu? Czy musi to być POZ?

Co z badaniami dot. profilaktyki raka jelita grubego – czy POZ musi mieć umowę z poradnią specjalistyczną? Czy wnioskodawca w ramach projektu podpisuje taką umowę ze specjalistyczną poradnią?

Odpowiedź

Jeżeli Wnioskodawca nie jest podmiotem wykonującym działalność leczniczą udzielającym świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna to musi zawrzeć umowę partnerską z jednostką, która spełni wymogi wynikające z brzmienia kryterium formalnego specyficznego nr 10.

Realizatorem usług zdrowotnych w zakresie badan mammograficznych i cytologicznych planowanych w ramach projektu mogą być wyłącznie podmioty, które posiadają kontrakt z NFZ, a ich realizacja musi odbywać się zgodnie z warunkami określonymi w kontrakcie.

W przypadku badań kolonoskopowych z zakresu profilaktyki raka jelita grubego realizatorem może być jedynie podmiot wykonujący działalność leczniczą uprawnionym do tego na mocy przepisów prawa powszechnie obowiązującego (zgodnie z brzmieniem kryterium formalnego specyficznego nr 2).

Jeżeli Wnioskodawca nie spełnia powyższych wymogów, to może zawrzeć umowę partnerską z odpowiednim podmiotem lub zlecić realizację danej usługi podmiotowi, który spełnia wymogi określone dla realizatora danego rodzaju badań.

Działanie 10.3 Programy polityki zdrowotnej

Typ beneficjenta osoba fizyczna

Data zgłoszenia 01-12-2016

Wstecz Wróć do listy pytań