Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Pytanie

Czy istnieje możliwość skorygowania ewentualnych błędów popełnionych w złożonym wniosku?

Odpowiedź

W przypadku braków formalnych lub oczywistych omyłek w zakresie wymogów formalnych wnioskodawca jest wzywany do uzupełnienia/poprawy wniosku, która nie może powodować zmiany sumy kontrolnej, co oznacza, iż przedmiotem uzupełnienia/poprawy jest wyłącznie wersja papierowa wniosku o dofinansowanie. Naniesienie zmian w wersji elektronicznej wniosku każdorazowo skutkuje zmianą sumy kontrolnej wniosku, co skutkuje pozostawieniem bez rozpatrzenia.

W związku z powyższym, IOK apeluje, aby podczas sporządzania wniosku o dofinansowanie wnioskodawcy zwrócili szczególną uwagę na poprawność danych wpisywanych w części II formularza wniosku o dofinansowanie: Wnioskodawca (Beneficjent), w tym nazwy wnioskodawcy (i ewentualnych partnerów), danych teleadresowych, numeru NIP, REGON, a także wskazania osoby/-ób upoważnionej/-ych do podejmowania decyzji wiążących w stosunku do wnioskodawcy (i ewentualnych partnerów). W sytuacji, gdy na etapie weryfikacji wymogów formalnych IOK zidentyfikuje rozbieżność danych zawartych w części II wniosku o dofinansowanie: Wnioskodawca (Beneficjent), a w części VIII: Oświadczenia (dane widniejące na pieczęci wnioskodawcy/partnera, podpis osoby upoważnionej do podejmowania decyzji wiążących) wnioskodawca zostanie wezwany do uzupełnienia/poprawienia wersji papierowej, tj. odpowiednio złożenia pieczęci wnioskodawcy zawierającej dane zbieżne z zawartymi w części II wniosku i/lub złożenia podpisu przez osobą wskazaną w punkcie 2.8/2.10.7 wniosku o dofinansowanie. Na etapie uzupełnienia/poprawy braków formalnych lub oczywistych omyłek wnioskodawca nie będzie miał możliwości dokonania zmian w treści wniosku o dofinansowanie, w tym zmiany danych wnioskodawcy/partnera, w tym m.in. danych teleadresowych i osób upoważnionych do podejmowania decyzji wiążących, gdyż zmiana taka spowoduje istotną modyfikację wniosku o dofinansowanie.

Biorąc pod uwagę powyższe, w sytuacji, gdy wnioskodawca/partner udziela upoważnienia/pełnomocnictwa do podpisania wniosku o dofinansowanie:

Ww. kwestie mają szczególne znaczenie w kontekście brzmienia następujących wymogów formalnych:

Wnioski w wersji papierowej zostały w części VIII wniosku Oświadczenia, w polu Pieczęć i podpis osoby/ób uprawnionej/nych do podejmowania decyzji wiążących w stosunku do wnioskodawcy opatrzone podpisem/-ami osoby/-ób uprawnionej/-ych do podejmowania decyzji wiążących w imieniu wnioskodawcy, wskazanej/-ych w pkt 2.8 wniosku o dofinansowanie (czytelny podpis lub podpis nieczytelny wraz z pieczęcią imienną).

Wnioski w wersji papierowej zostały opatrzone pieczęcią wnioskodawcy w części VIII wniosku Oświadczenia, w polu Pieczęć i podpis osoby/ób uprawnionej/nych do podejmowania decyzji wiążących w stosunku do wnioskodawcy.

Analogiczne wymogi dotyczą również projektów realizowanych w partnerstwie:

W przypadku projektu partnerskiego wnioski w wersji papierowej zostały w części VIII wniosku Oświadczenia, w polu Pieczęć i podpis osoby/ób uprawnionej/nych do podejmowania decyzji wiążących w stosunku do partnera opatrzone podpisem/-ami osoby/-ób uprawnionej/-ych do podejmowania decyzji wiążących w imieniu partnera/-ów, wskazanej/-ych w pkt 2.10.7 wniosku o dofinansowanie (czytelny podpis lub podpis nieczytelny wraz z pieczęcią imienną).

W przypadku projektu partnerskiego wnioski w wersji papierowej zostały opatrzone pieczęcią partnera/-ów w części VIII wniosku Oświadczenia, w polu Pieczęć i podpis osoby/ób uprawnionej/nych do podejmowania decyzji wiążących w stosunku do partnera projektu.

 

Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe

Typ beneficjenta osoba fizyczna

Data zgłoszenia 27-06-2016

Wstecz Wróć do listy pytań