Znaleziono 365 wyników.
-
12.2
Stowarzyszenie
Nasze Stowarzyszenie prowadzi 5 szkół, z których 4 zgodnie z załącznikiem nr 16 do regulaminu spełniają kryterium formalne udziału w programie. Czy programem możemy objąć wszystkie placówki (5) prowadzone przez stowarzyszenie, w tym Szkołę Podstawową, która nie znalazła się na liście?
Odpowiedź
W ramach konkursu RPLU.12.02.00-IZ.00-06-001/16 wsparcie mogą uzyskać jedynie szkoły, które znalazły się w Wykazie szkół osiągających najsłabsze wyniki edukacyjne (zgodnie z załącznikiem nr 16 do Regulaminu konkursu). Ujęcie we wniosku szkoły spoza powyższego Wykazu skutkowałoby odrzuceniem projektu, w związku z niespełnieniem kryterium formalnego specyficznego nr 1.
-
9.4
Ubieganie się o dofinansowanie z różnych działań
Jeżeli będziemy uwzględniać żłobek w przedszkolu to czy jeżeli by nam brakowało finansowania to czy będziemy mogli jednocześnie ubiegać się o pieniądze z Działań 12.1 i 9.4?
Odpowiedź
Nie ma zapisów, które ograniczałyby możliwość składania wniosków przez tego samego Beneficjenta zarówno w ramach Działania 9.4, jak i Działania 12.1. Warunkiem jest spełnianie przez niego wymogów dotyczących Wnioskodawcy w danym konkursie).
-
12.2
Zarządzanie projektem
Czy w związku z zapisami Regulaminu konkursu (dział III Wymagania konkursu, pkt 3.6 Wymagania dotyczące partnerstwa, ppkt 9) za zarządzanie projektem może być odpowiedzialny podmiot będący partnerem?
Odpowiedź
Rodzaje beneficjentów wskazane w SzOOP przy Działaniu 12.2 zostały ograniczone w ramach konkursu RPLU.12.02.00-IZ.00-06-001/16 poprzez kryterium formalne specyficzne. Wskazuje ono, że wnioskodawcą może być wyłącznie: a) szkoła/placówka oświatowa prowadząca kształcenie albo b) organ prowadzący podmiotu wymienionego w lit. a.
Projekty partnerskie będą możliwe do realizacji z innymi podmiotami niebędącymi szkołą/placówką oświatową lub organem prowadzącym, ale tylko w sytuacji, gdy Partnerem Wiodącym – Wnioskodawcą będzie: a) szkoła/placówka oświatowa prowadząca kształcenie albo b) organ prowadzący podmiotu wymienionego w lit. a.
Zasadność takich rozwiązań będzie przedmiotem oceny merytorycznej złożonego wniosku. W ramach kryteriów ogólnych punktowych dla wszystkich działań współfinansowanych z EFS w ramach RPO WL oceniane będzie m.in.:
Niezależnie od podziału zadań i obowiązków w ramach partnerstwa odpowiedzialność za prawidłową realizację projektu ponosi beneficjent (Partner Wiodący) jako strona umowy o dofinansowanie. Partner Wiodący jest ostatecznie odpowiedzialny za realizację całości projektu oraz jego rozliczenie.
Możliwość realizacji projektów w partnerstwie została uregulowana w art. 33 ustawy wdrożeniowej. Informacje dotyczące tworzenia i realizacji projektów partnerskich zawarte są również w rozdziale 7 Wytycznych programowych dotyczących systemu wdrażania RPO WL na lata 2014-2020 w zakresie EFS.
-
12.4
Rekomendacja
O jaką rekomendację (punkt 3.2 Typy projektów podpunkt 11 lit. a) Regulaminu konkursu ) instytucji z otoczenia społeczno- gospodarczego szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe chodzi w zakresie wyposażenia pracowni lub warsztatów szkolnych? W jakiej formie rekomendacja ma być przedstawiona? Jakie podmioty/instytucje powinny udzielić rekomendacji?
Odpowiedź
Rekomendacje mogą być udzielane przez podmioty z otoczenia społeczno-gospodarczego szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Kategoria ta powinna być rozumiana zgodnie z zapisami Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków EFS w obszarze edukacji na lata 2014-2020 (str. 44); które wskazują że pojęcie to obejmuje: „pracodawców, organizacje pracodawców, przedsiębiorców, organizacje przedsiębiorców, instytucje rynku pracy, szkoły wyższe, organizacje pozarządowe, partnerów społecznych oraz innych interesariuszy zidentyfikowanych w diagnozie”.
Rekomendacje powinny uwzględniać sugestie, zalecenia tych z wyżej wymienionych podmiotów, którym zależy na określonym wyposażeniu szkół. Powinny one zostać uwzględnione w zapisach diagnozy potrzeb szkół.
-
9.3
Wkład własny (7)
W dokumentacji konkursowej znalazł się zapis o obowiązkowym wkładzie własnym wnioskodawcy w wys. min 5% wartości budżetu projektu. Jest to zapis powodujący znaczące obciążenia dla Wnioskodawców
Odpowiedź
W ramach przedmiotowego konkursu wnioskodawca jest zobligowany do wniesienia wkładu własnego:
Zgodnie z kryterium specyficznym nr 2 dotyczącego mechanizmu zapewnienia trwałości, uczestnik projektu zapewnia środki własne na założenie działalności gospodarczej w wysokości co najmniej 2% wartości przyznanej dotacji. W celu spełnienia wskazanego kryterium beneficjent winien jednoznacznie wskazać w opisie zadania, iż każdy uczestnik projektu, któremu zostanie przyznana bezzwrotna dotacja, wniesie środki własne na założenie działalności gospodarczej w wysokości co najmniej 2% wartości przyznanej dotacji. Uwzględniając powyższe należy podkreślić, iż środki własne na założenie działalności gospodarczej uczestników projektu nie są wykazywane w budżecie projektu. Ponadto należy mieć na uwadze, iż środki własne na założenie działalności gospodarczej uczestników projektu nie stanowią wkładu własnego wnoszonego przez projektodawcę.
To jest strona listy wyników: strona 37 z 37.