Lubelskie Fundusze Europejskie.
Posłuchaj, jak Lubelskie Fundusze Europejskie przyciągają turystów, uczą historii, promują Lubelskie.
Masz do wyboru cztery świetnie oznakowane trasy. Wyprawę rozpocznij w hrubieszowskim Centrum Informacji Turystycznej, gdzie wypożyczysz rower. Wyruszając śladami plemienia Gotów, których pierwszą stolicą był Masłomęcz koło Hrubieszowa, zbierz siły i zabierz ze sobą dobry humor.
Burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając:
- W ramach projektu udało się utworzyć transgraniczne centrum informacji turystycznej, zakupić 15 rowerów, które służyły między innymi temu, żeby taki potencjalny turysta wypożyczył sobie ten rower i przejechał się tymi czterema trasami, które zostały właśnie utworzone w ramach tego projektu.
Te trasy turystyczne są bardzo ciekawe ale myślę, że jedną z najciekawszych tras jest niebieska trasa, która przebiega przez najważniejszą miejscowość, tj. Masłomęcz.
Przewodnik turystyczny Jacek Fuks:
- Miejsce gdzie odkryto największą osadę Gocką, na naszym terenie jest tym szczególnym miejscem a jeżeli mówimy o Masłomęczu, to koniecznie o Gródku, gdzie przewija się wiele szlaków turystycznych bo to jest miejsce związane i z Gotami i ze Średniowieczem, gdzie mamy właśnie ślady Grodów Czerwieńskich. I to właśnie tym miejscom zawdzięczamy duże zainteresowanie ze strony turystów z całej Polski.
Mężczyzna nr 1:
- Gdybyśmy nie uzyskali tego dofinansowania, na pewno nie mielibyśmy możliwości oznakowania tych czterech tras turystycznych. I na pewno nie byłoby tej wartości dodanej w postaci takiej, że prawie tych 17 tysięcy turystów miało okazję odwiedzić Gotanię, zapoznać się z naszym regionem. Jednocześnie poznając Gotanię poznawało województwo lubelskie.
Marszałek Sławomir Sosnowski:
- To jeden z kilku tysięcy projektów, które wsparliśmy z Funduszy Europejskich. Zobacz wszystkie na rpo.lubelskie.pl Polecam, Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.
Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej.