Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Lubelskie Fundusze Europejskie.

Posłuchaj, jak Lubelskie Fundusze Europejskie ułatwiają znalezienie pracy, walczą z uprzedzeniami, pomagają zdobyć nowe umiejętności.

Są wykształceni, potrafią się zaprezentować i świetnie odnajdują w grupie. Ale są niepełnosprawni, pochodzą z rodzin zastępczych, dorastali w placówkach wychowawczych. Mimo trudnej przeszłości udowadniają, że są dobrymi pracownikami, którym warto zaufać.

Iwona Maluga, Dyrektor Centrum:

- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku od wielu lat realizuje projekty skierowane do osób niepełnosprawnych i wychowanków pieczy zastępczej. Celem naszych projektów jest pomoc w znalezieniu zatrudnienia, wzrost integracji społecznej, poprawa dostępu do otwartego rynku pracy oraz aktywne włączanie. Projekty realizowane są poprzez zastosowanie instrumentów aktywnej integracji. Uczestnicy objęci są między innymi pomocą doradcy zawodowego, psychologa, odbywają również certyfikowane kursy i szkolenia oraz staże zawodowe.

Kobieta 1:

- Jestem uczestniczką projektów realizowanych przez PCPR. Odbyłam staże, rehabilitacje, kursy zawodowe. Dzięki temu mogłam znaleźć zatrudnienie. Dzięki takim inicjatywom osoby takie jak ja mają możliwość powrotu na rynek pracy jako pełnoprawni pracownicy.

Iwona Maluga, Dyrektor Centrum:

- Realizowane przez nas projekty, są odpowiedzią na problemy związane z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych oraz wychowanków pieczy zastępczej i wyznaczają działania mające na celu poprawę ich sytuacji w zakresie włączania społecznego oraz zatrudnienia. Gdyby nie Fundusze Unijne pomoc w takim wymiarze nie byłaby możliwa.

Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego:

- To jeden z kilku tysięcy projektów, które wsparliśmy z Funduszy Europejskich. Zobacz wszystkie na rpo.lubelskie.pl Polecam, Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej.