Po raz czwarty i ostatni już zapraszamy do udziału w projekcie POPOJUTRZE 2.0 – KSZTAŁCENIE. To jedyny inkubator w Polsce wybrany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do wspierania MIKROINNOWACJI w obszarze EDUKACJI. Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej mamy szansę budować i testować rozwiązania zmieniające rynek edukacji. Mamy do rozdania ok. 20 grantów, każdy o wartości 60.000 zł.
Nabór IV potrwa od 21 lutego do 7 marca. Hasłem przewodnim naboru są KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI – rozwój kompetencji jutra, tworzenie przestrzeni, narzędzi i produktów sprzyjających przyswajaniu wiedzy. POPOJUTRZE 2.0 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dotąd zgłosiło się do nas ponad 330 Zespołów Innowatorów zrzeszonych w grupach formalnych i nieformalnych, wywodzących się z instytucji publicznych i prywatnych: ze szkół, przedszkoli, żłobków i uczelni, NGO, JST, przedsiębiorstw. Powstało dotąd 15 innowacji społecznych, spośród których 2 najlepsze są upowszechniane na szeroką skalę. Wspieramy w prototypowaniu i testowaniu innowacji ponad 35 Zespołów Innowatorów. Jeśli chcesz zostać Innowatorem i mieć realny wpływ na kształt edukacji nie zwlekaj i zgłoś się do IV naboru.
Co oferujemy?
W POPOJUTRZE 2.0 przekształcamy pomysły w innowacje. Poszukujemy osób i organizacji z pomysłem na szybsze, tańsze oraz lepsze metody i narzędzia pomagające się uczyć. Wspólnie przekształcamy je w produkty i pomagamy wdrożyć. Mamy możliwość wsparcia innowacji dotyczących edukacji formalnej i pozaformalnej na każdym etapie rozwoju człowieka – dla dzieci, dorosłych i seniorów.
Kto może wziąć udział?
W projekcie może wziąć udział każdy – zarówno osoby fizyczne jak i instytucje – wymogiem jest stworzenie minimum 2 osobowego zespołu. W praktyce pomysł może zgłosić instytucja, jednostka samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwo niezależnie od branży, żłobek, przedszkole, szkoła, uczelnia, a także grupa nauczycieli, dydaktyków, trenerów, edukatorów, rodziców.
Na co można przeznaczyć grant?
Grant można przeznaczyć na projektowanie i testowanie MIKROINNOWACJI. Projektowanie innowacji to zazwyczaj czas pracy autorów innowacji nad rozwiązaniem a także sfinansowanie pracy ekspertów, grafików, czy innych osób pomagających tworzyć innowacje. Testowanie w zależności od rozwiązania to próbne lekcje, demo szkolenia, a także testy w sieci. Nie ma zamkniętego katalogu, jest budowany dla każdej innowacji z osobna.
Innowacje społeczne
Nasz projekt ma charakter społeczny – szukamy więc takich innowacji, które będą zawieszone na stronie inkubatora i służyć społeczeństwu na zasadach określonych w creative commons. Jesteśmy przekonani, że projekt POPOJUTRZE 2.0 jest szansą dla wszystkich osób i instytucji, którzy widzą potrzebę zmian w obszarze kształcenia. Szczegóły dostępne są na stronie projektu.