Po rozpoczęciu prac na początku 2023 r. partnerstwa opracowały pierwszy projekt swoich planów działania, który jest głównym celem wsparcia procesu wdrażania kolejnych etapów działań. Biorąc pod uwagę potencjał proponowanych działań w zakresie poprawy procesu decyzyjnego, finansowania oraz budowania wiedzy i zdolności w obu obszarach polityki, informacje zwrotne od władz krajowych, regionalnych i lokalnych, w tym instytucji zarządzających i instytucji pośredniczących, oraz beneficjentów finansowania unijnego na szczeblu miejskim mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia, aby plany działania odpowiednio uwzględniały potrzeby w zakresie „zazieleniania miast” i „zrównoważonej turystyki”.
Jak uczestniczyć?
Prosimy się zapoznać z obiema specjalnymi stronami internetowymi partnerstwa, na których znajdą Państwo również informacje na temat projektów planów działania i zaangażowanych partnerów:
- Urban agenda - ekologiczne miasta,
- Urban agenda - zrównoważona turytyka.
Prosimy o wypełnienie następujących prostych ankiet do dnia 31 lipca, odpowiadając na jak najwięcej pytań i o przesłanie swoich uwag:
• Konsultacje publiczne w sprawie planu działania partnerstwa na rzecz ekologizacji miast
• Konsultacje publiczne w sprawie planu działania partnerstwa na rzecz zrównoważonej turystyki
Uczestnicząc, przyczyniają się Państwo do zapewnienia, by plan działania był kompleksowy i uwzględniał zróżnicowane potrzeby obszarów miejskich z perspektywy wielopoziomowego sprawowania rządów. Państwa opinie będą miały zasadnicze znaczenie dla kształtowania zrównoważonej przyszłości naszych miast i regionów.
Więcej informacji na temat agendy miejskiej dla UE i jej partnerstw można znaleźć na stronie: https://www.urbanagenda.urban-initiative.eu.