Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A. realizuje ogólnopolski projekt „Kompetencje dla sektorów - gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja”. Przedsięwzięcie finansowane z Programu Operacyjnego Wiedza i Rozwój, służy wsparciu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą one skorzystać z dofinansowania do wybranych usług rozwojowych (np. szkoleń, doradztwa, studiów) dostępnych nie tylko w Bazie Usług Rozwojowych.

Podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić by z oferty ARLEG S.A. to posiadanie w dokumentach rejestrowych kodów PKD oznaczonych jako: E36, E37 lub E39.

Dzięki uczestnictwu w projekcie pracownicy sektora gospodarki wodno-ściekowej mogą podnieść kompetencje m.in. w zakresie obsługi małej oczyszczalni ścieków; konserwacji sieci wodociągowej czy kanalizacyjnej, przeprowadzanie rekultywacji i renaturyzacji ekosystemów wodnych czy zarządzanie energią w przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym. Wybrane usługi muszą być zgodne z Rekomendacjami Rady ds. Kompetencji w sektorze Gospodarki wodno-ściekowa i rekultywacji.

Dofinansowanie

Maksymalna wysokość dotacji na 1 pracownika – 7.867,80 zł

Przy założeniu, że firma uczestnicząca w projekcie oddeleguje 5 pracowników:

  • średnia wysokość dotacji na 1 przedsiębiorstwo - 39.339,00 zł
  • poziom dofinansowania do 80%
  • wkład własny do 20%.

Jednakże w przypadku, gdy Przedsiębiorca wnosi wkład na usługę rozwojową w postaci kosztów wynagrodzeń pracowników refundacja może wynosić nawet 100 % kosztów usługi.

Dla kogo

Projekt jest skierowany do:

  • mikro-, małych, średnich przedsiębiorstw. Ogólnie firm zatrudniających do 250 pracowników.
  • prowadzących działalność w ramach sektora gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji tj. posiadające PKD: E 36 pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody, E 37 odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, E 39 działalność związana z rekultywacją i pozostała działalność usługowa związana z gospodarką odpadami. Wskazane numery PKD nie muszą być głównym przedmiotem działalności podmiotu. W przypadku gdy do projektu zakwalifikowany zostanie Przedsiębiorca, który wskazane wyżej kody ma wpisane jako poboczne, zobowiązany będzie on przedstawić odpowiednie dokumenty świadczące o tym, że czynnie działa w ramach sektora.

W szkoleniach udział mogą wziąć:

  • właściciel,
  • wspólnik,
  • pracownicy na umowę o pracę,
  • pracownik tymczasowy w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz. U. z 2019r. poz. 1563 ze zm.);
  • osoba wykonująca pracę na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie projektu.

Ulotka informacyjna zachęcająca di udziału w projekcie ARLEG S.A.

Ostatnia modyfikacja:

Ryszard Szymański (DZ RPO)