Zapraszamy do udziału w II edycji szkolenia dla potencjalnych wnioskodawców organizowanego naboru w ramach Priorytetu 3 Ochrona zasobów środowiska i klimatu, Działanie 3.2 Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy (opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu) typ projektu: 3 opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu, z wyłączeniem miast wspieranych w programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej oraz programie Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027)
Cel szkolenia
Przekazanie wiedzy w zakresie prawidłowej aplikacji do naboru. Praktyczna wiedza na temat wymagań proceduralnych dotyczących aplikowania o wsparcie, uzyskana podczas szkolenia, pozwoli potencjalnym wnioskodawcom uniknąć ewentualnych uchybień, co przełoży się na przekazywanie wniosków o dofinansowanie z mniejszym ryzykiem wystąpienia błędów.
Forma zajęć
Wykład, udzielanie odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia. Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.
Kto może wziąć udział?
Wyłącznie potencjalni wnioskodawcy naboru w ramach Priorytetu 3 Ochrona zasobów środowiska i klimatu, Działanie 3.2 Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy (opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu)
typ projektu: 3 opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu, z wyłączeniem miast wspieranych w programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej oraz programie Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027).
- Administracja publiczna,
- Jednostki Samorządu Terytorialnego tj. miasta o liczbie mieszkańców poniżej 20 tys. mieszkańców, w przypadku miasta będącymi stolicą powiatu poniżej 15 tys. mieszkańców,
- związki, porozumienia Jednostek Samorządy Terytorialnego z zastrzeżeniem ograniczeń wskazanych w tiret dotyczącej liczby mieszkańców danego miasta.
Szkolenie skierowane jest do Jednostek Samorządu Terytorialnego, które nie brały udziału w poprzedniej edycji szkolenia w dniu 3 kwietnia 2023 roku
Termin rekrutacji
06.04.2023 - 13.04.2023 r.
Jak się zgłosić?
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie jednej osoby z danej instytucji. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Brak możliwości wypełnienia formularza oznacza, że ze względu na zgłoszenie maksymalnej liczby uczestników nabór został zamknięty i nie jest już możliwe zgłoszenie na spotkanie.
Osoby zakwalifikowane do udziału w spotkaniu zostaną powiadomione za pośrednictwem e-mail o jego terminie.
Planowany termin szkolenia 20 kwietnia 2023 r w godzinach :9.00 do 15.00 ,
ul Stefczyka 3b, 20-151 Lublin
Jednodniowe szkolenie zostanie przeprowadzone w formule stacjonarnej podczas, którego będzie omawiana tematyka z zakresu:
- Praktyczna wiedza dla potencjalnych wnioskodawców na temat procedury aplikacyjnej - m.in. koszty kwalifikowalne, rodzaje projektów, jakie można realizować w ramach ogłoszonego naboru, zakres wsparcia, kryteria wyboru projektów, zasady weryfikacji i oceny, wymagania w zakresie wskaźników.
- Dokumentacja środowiskowa.
- Polityki horyzontalne w projektach.
- Aplikacja WOD2021.
- Najczęściej popełniane błędy w zamówieniach z zastosowaniem Ustawy Prawa Zamówień Publicznych oraz korekty finansowe w ramach EFRR.
Zgłoszenia wypełnione niekompletnie nie będą brane pod uwagę. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy.
Doradź nam, jakich szkoleń potrzebujesz
Wypełnij ankietę i zaproponuj jakiego szkolenia oczekujesz. Otrzymane sugestie i propozycje pozwolą nam na przygotowanie oferty, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom.
Kontakt w sprawie szkoleń
e-mail: