Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Perspektywa 2021 - 2027

Flaga Szkolenie
Ikona czasu 30-05-2023 godz. 09:00 30-05-2023 godz. 14:00
Lokalizacja DW EFRR ul. Stefczyka 3b, 20-151 Lublin. Sala konferencyjna, 2 piętro

Organizator

Sekretariat Departamentu Wdrażania EFRR w UMWL
ul. Stefczyka 3b
20-151 Lublin

Zapraszamy do udziału w szkoleniu dla potencjalnych wnioskodawców organizowanego naboru w ramach Działania 4.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, typ projektu 1: Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej wraz z instalacją urządzeń OZE oraz wymianą/modernizacją źródeł ciepła albo podłączeniem do sieci ciepłowniczej / chłodniczej, a także instalacją systemów zarządzania energią oraz promowaniem energooszczędności oraz typ projektu 2: Przebudowa/wymiana nieefektywnych źródeł ciepła opartych o paliwa stałe, w tym zastosowanie systemów grzewczych opartych na niskoemisyjnych źródłach energii/OZE wraz z przyłączami budynków do sieci gazowej i miejskiej sieci ciepłowniczej połączona z termomodernizacją budynków z wyłączeniem inwestycji w budownictwie jednorodzinnym.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu dla potencjalnych wnioskodawców organizowanego naboru w ramach Działania 4.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach.

typ projektu 1: Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej wraz z instalacją urządzeń OZE oraz wymianą/modernizacją źródeł ciepła albo podłączeniem do sieci ciepłowniczej / chłodniczej, a także instalacją systemów zarządzania energią oraz promowaniem energooszczędności

oraz typ projektu 2: Przebudowa/wymiana nieefektywnych źródeł ciepła opartych o paliwa stałe, w tym zastosowanie systemów grzewczych opartych na niskoemisyjnych źródłach energii/OZE wraz z przyłączami budynków do sieci gazowej i miejskiej sieci ciepłowniczej połączona z termomodernizacją budynków z wyłączeniem inwestycji w budownictwie jednorodzinnym.

Cel szkolenia

Przekazanie wiedzy w zakresie prawidłowego aplikowania w ramach naboru. Praktyczna wiedza na temat wymagań proceduralnych dotyczących aplikowania o wsparcie, uzyskana podczas szkolenia, pozwoli potencjalnym wnioskodawcom uniknąć ewentualnych uchybień, co przełoży się na przekazywanie wniosków o dofinansowanie z mniejszym ryzykiem wystąpienia błędów.

Forma zajęć

Wykład, udzielanie odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia. Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Kto może wziąć udział?

Wyłącznie potencjalni wnioskodawcy naboru w ramach Działania 4.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, typ projektu 1: Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej wraz z instalacją urządzeń OZE oraz wymianą/modernizacją źródeł ciepła albo podłączeniem do sieci ciepłowniczej / chłodniczej, a także instalacją systemów zarządzania energią oraz promowaniem energooszczędności oraz typ projektu 2: Przebudowa/wymiana nieefektywnych źródeł ciepła opartych o paliwa stałe, w tym zastosowanie systemów grzewczych opartych na niskoemisyjnych źródłach energii/OZE wraz z przyłączami budynków do sieci gazowej i miejskiej sieci ciepłowniczej połączona z termomodernizacją budynków z wyłączeniem inwestycji w budownictwie jednorodzinnym, tj:

  • Jednostki Samorządu Terytorialnego, ich związki, porozumienia i stowarzyszenia,
  • Jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego posiadające osobowość prawną,
  • Spółki prawa handlowego, w których większość udziałów lub akcji posiadają Jednostki Samorządu Terytorialnego lub ich związki,
  • Podmioty prowadzące działalność oświatową lub ich organy prowadzące,
  • Podmioty tworzące system szkolnictwa wyższego i nauki, z wyłączeniem szkolnictwa wyższego,
  • Instytucje kultury,
  • Szpitale i inne podmioty prowadzące działalność leczniczą, z wyłączeniem szpitali zarządzanych przez administrację centralną/jednostki organizacyjne,
  • Organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną,
  • Kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i związków wyznaniowych,
  • Podmioty Ekonomii Społecznej.

Termin rekrutacji

23.05.2023 r. – 29.05.2023 r.

Jak się zgłosić?

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie jednej osoby z danej instytucji. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Brak możliwości wypełnienia formularza oznacza, że ze względu na zgłoszenie maksymalnej liczby uczestników nabór został zamknięty i nie jest już możliwe zgłoszenie na szkolenie.

Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu zostaną powiadomione za pośrednictwem e-mail o jego terminie.

Planowany termin szkolenia: 30 maja 2023 r. w godzinach: 9.00 do 14.00, ul. Stefczyka 3b, 20-151 Lublin

Jednodniowe szkolenie zostanie przeprowadzone w formule stacjonarnej podczas, którego będzie omawiana tematyka z zakresu:

  1. Praktyczna wiedza dla potencjalnych wnioskodawców na temat procedury aplikacyjnej - m.in. koszty kwalifikowalne, rodzaje projektów, jakie mogą uzyskać wsparcie w ramach ogłoszonego naboru, zakres wsparcia, kryteria wyboru projektów, zasady weryfikacji i oceny, wymagania w zakresie wskaźników.
  2. Dokumentacja środowiskowa.
  3. Polityki horyzontalne w projektach.
  4. Aplikacja WOD2021.
  5. Najczęściej popełniane błędy w zamówieniach z zastosowaniem Ustawy Prawa Zamówień Publicznych oraz korekty finansowe w ramach EFRR.

Wypełnij i wyślij formularz.

Zgłoszenia wypełnione niekompletnie nie będą brane pod uwagę. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy.

Doradź nam, jakich szkoleń potrzebujesz

Wypełnij ankietę i napisz jakiego szkolenia oczekujesz. Otrzymane sugestie i propozycje pozwolą nam na przygotowanie oferty, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Kontakt w sprawie szkoleń

e-mail:

beata.grzadka@lubelskie.pl,

adam.klepacki@lubelskie.pl,

anna.draczkowska@lubelskie.pl

Ostatnia modyfikacja:

Ryszard Szymański (DZ RPO)