Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Lubelskie Fundusze Europejskie.

Posłuchaj, jak Lubelskie Fundusze Europejskie chronią przyrodę, rozwijają turystykę, zapobiegają powodziom.

W Biszczy czeka na Ciebie morze atrakcji. Pływaj i wypoczywaj pod okiem doświadczonych ratowników. Spaceruj szerokimi alejkami nad brzegiem zalewu. Zabierz ukochaną na molo i obserwuj romantyczny zachód słońca.

Wójt Gminy Biszcza, Zbigniew Pyczko:

- Zalew Biszcza-Żary powstał w 2008 roku. Realizowaliśmy projekt podniesienia atrakcyjności turystycznej Gminy Biszcza poprzez budowę infrastruktury przy zbiorniku. W ramach tego projektu powstała wiata turystyczna, powstał pasaż pieszo-jezdny, droga z chodnikiem. Cały ten teren został oczywiście oświetlony, powstały również dwa pomosty, na których również wypoczywają turyści.

Mężczyzna nr 1:

- Klimat jaki tu panuje, czyste powietrze, krajobraz, natura, w ogóle… no coś pięknego.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy Piotr Cichórz:

- Ilość turystów z roku na rok zwiększa się. Każda inwestycja podnosi atrakcyjność. Turystom poprawia się komfort wypoczynku a wiadomo, jest to dzisiaj bardzo ważnym czynnikiem. Każdy chce wypoczywać w miejscu, które jest atrakcyjne, czyste, przyjazne i ładne. No i dzięki temu projektowi takie miejsce właśnie pozyskaliśmy.

Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko:

- Myślę, że gmina sama nie poradziła by sobie z tym aby taką infrastrukturę przy zbiorniku zrealizować. A jeśli by sobie poradziła to na pewno byłoby to zdecydowanie dłużej. Trwałoby to na pewno kilka lat. Zbiornik wodny cieszy się coraz większym powodzeniem więc ta inwestycja na pewno wtedy była bardzo trafiona i dzięki temu też, oprócz turystów zaczęli interesować się inwestowaniem przedsiębiorcy, których już dzisiaj jest kilku, którzy właśnie korzystają również z tej infrastruktury, która została dzięki temu projektowi zrealizowana.

Marszałek Sławomir Sosnowski:

To jeden z kilku tysięcy projektów, które wsparliśmy z funduszy europejskich. Zobacz wszystkie na rpo.lubelskie.pl. Polecam, Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej.

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry