Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Lubelskie Fundusze Europejskie.

Posłuchaj, jak Lubelskie Fundusze Europejskie odnawiają centra miast, chronią zabytki, dbają o zieleń.

Kawał dobrej roboty. Chwalą zmiany mieszkańcy Kocka, którego centrum zachwyca. Jest kolorowa fontanna, nowa kostka i sporo zieleni. Po ulicach jeździ się równo, jak po stole. Pod ziemią też wiele się zmieniło. Wymienione instalacje techniczne żadnej zimy się nie boją.

Tomasz Futera, Burmistrz Kocka:

- W 2010 roku opracowaliśmy koncepcję rewitalizacji. To był taki największy projekt. Obejmował przebudowę nie tylko rynku, również wymianę sieci. To było ogromne przedsięwzięcie bo prawie 10 km wodociągów zostało wymienione, prawie 30 tys. m kw. a więc 3 ha nowych chodników, ponad 20 tys. m kw. asfaltu. Mamy tutaj w rynku nowoczesną, podświetlaną fontannę.

Mężczyzna 1:

- Jeśli chodzi o rewitalizację rynku, to powiem tak – jest dużo ładniej.

Kobieta 1:

- Bardzo. Jak najbardziej. To jest coś fajnego. Są normalne toalety, czyściutko. Jest ładnie. Super sprawa. Naprawdę ładnie zrobione, kawał dobrej roboty.

Mężczyzna 2:

- Fontanna jest bardzo piękna. I ta, powiedzmy studnia, to wszystko jest bardzo ładne.

Kobieta 2:

- Dzieci również lubią sobie pobiegać. Wodę lubią. Jest bardzo, bardzo fajnie. Jak tam woda trochę pluśnie to są zadowoleni. Taka radocha dla tych dzieci.

Tomasz Futera, Burmistrz Kocka:

- Dzięki dofinansowaniu z Unii mogliśmy szybko zrobić tak wielki projekt. My również się cieszymy z tego, że nasze miasto ma nowy wygląd, że rynek ma zupełnie inny wygląd.

Marszałek Sławomir Sosnowski:

- To jeden z kilku tysięcy projektów, które wsparliśmy z Funduszy Europejskich. Zobacz wszystkie na rpo.lubelskie.pl Polecam, Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej.

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry