Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Lubelskie Fundusze Europejskie.

Posłuchaj, jak Lubelskie Fundusze Europejskie dbają o Twoją kondycję, wspierają lokalne inicjatywy, promują Lubelskie.

To więcej niż zwykły wyścig. Co roku w czerwcu zabierasz swoje dwa kółka i pędzisz do Lubartowa na Święto Roweru. Wybierasz jedną z tras i w drogę. Adrenalina i ciekawość napędzają Cię do wspólnej zabawy i poznania malowniczych krajobrazów z okolic Lubartowa.

Piotr Turowski, Urząd Miasta w Lubartowie:

- W ramach projektu wykonaliśmy między innymi 8 imprez rowerowych, które znacznie rozpropagowały turystykę rowerową Lubartowa i okolic. Założeniem tego projektu było promowanie tras rowerowych. Mamy piękny kompleks Lasów Kozłowieckich, z którego ludzie chętnie korzystają. I chcieliśmy to pokazać szerszemu gronu użytkowników. Największą imprezą jaka była realizowana w ramach projektu było Święto Roweru, które realizowane jest co roku od ponad 24 lat. Jest to sztandarowa impreza naszego województwa. Jest w tej chwili największą imprezą w Europie.

Janusz Pożak, pomysłodawca Święta Roweru:

- Święto Roweru to impreza typowo turystyczna. Celem jej jest aktywny wypoczynek całych rodzin. Impreza robi się coraz bardziej popularna gdyż nie jest żadnym wyścigiem, żadnymi zawodami więc na pewno mogą uczestniczyć wszyscy – od najmniejszych dzieci do najstarszych osób. Co roku jest ich coraz więcej. W tym roku było 14 409 osób.

Piotr Turowski, Urząd Miasta w Lubartowie:

- Ta cała promocja, która została wykonana dzięki projektowi, służą do dnia dzisiejszego napędzaniu jakby większej ilości uczestników projektu. Również przewodnik rowerowy, który został wydany jako jedna z publikacji w ramach tego projektu, pomaga turystom odnaleźć się na szlakach rowerowych Lubartowa i okolic.

Marszałek Sławomir Sosnowski:

- To jeden z kilku tysięcy projektów, które wsparliśmy z Funduszy Europejskich. Zobacz wszystkie na rpo.lubelskie.pl. Polecam, Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej.

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry