Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Lubelskie Fundusze Europejskie.

Posłuchaj, jak Lubelskie Fundusze Europejskie relaksują, przyciągają turystów i promują Lubelskie.

Czerwona ciuchcia przez wąskie tory mknie. Przeżyj fascynującą podróż historyczną kolejką po Kotlinie Chodelskiej i Lubelskim Powiślu. Zwiedź każdy kąt stacji kolejowej w Karczmiskach. Na koniec usiądź przy ognisku i upiec sobie coś na ząb.

Starosta Opolski Zenon Rodzik:

- Naszym celem było zaprezentowanie kolejki w nowej szacie, wzbogacenie o nową ofertę turystyczną. Na ten cel z środków unijnych uzyskaliśmy ponad 3mln złotych. Cieszymy się, że dziś możemy powiedzieć, że te inwestycje były trafione. Potwierdza to miedzy innymi 12 tys. turystów, którzy odwiedzili w bieżącym roku.

Mężczyzna nr 1:

- Kolejne projekty powodują, że jest ona atrakcyjniejsza i bezpieczniejsza również dla turystów bo jest w nowej szacie. Wagony odzyskały nowy blask, lokomotywy, również budynki stacyjne no były w stanie katastrofalnym.

Mała dziewczynka:

- Fajnie… ciuchcie, wagony. Bardzo mi się podobało.

Mężczyzna nr 2:

- To miła odmiana, nie zawsze takie można spotkać w innych miejscowościach już takie antyczne ciuchcie. Można pozwiedzać troszkę. Są lasy, są jeziora. Ładne widoczki.

Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa Stanisław Ogonek:

- Kolejka przechodziła tu nasza naprawdę… I Wojna, II Wojna… Była ku upadkowi. Później PKP porzucił. Była w naprawdę złym stanie. I dzięki środkom unijnym nabiera takiego blasku. I jak przyjeżdżają ludzie z całej Polski to zachwycają się, że wszystko jest naprawdę tak estetycznie zrobione.

Starosta Opolski Zenon Rodzik:

- Środki unijne były niezbędne żeby tę kolejkę rozwinąć bowiem z wielu różnych potrzeb, które powiat ma, na pewno przegrywała by czy to z oświatą czy z drogami bo to jest jakby priorytet.

Marszałek Sławomir Sosnowski:

- To jeden z kilku tysięcy projektów, które wsparliśmy z funduszy europejskich. Zobacz wszystkie na rpo.lubelskie.pl. Polecam, Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej.

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry