Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Lubelskie Fundusze Europejskie.

Posłuchaj, jak Lubelskie Fundusze Europejskie odnawiają zabytki, rozwijają biznes, promują Lubelskie.

W sercu Lublina, naprzeciwko Trybunału Koronnego, odkryjesz prawdziwe, lubelskie smaki. W stylowo urządzonej, XVII-wiecznej kamienicy dobrze zjesz, wypijesz pyszną, świeżo paloną kawę i zarezerwujesz pokój w samym centrum urokliwego Starego Miasta.

Karol Kuszneruk, Menadżer ds. technicznych Restauracji Trybunalska:

- Środki pozyskane z dotacji unijnej pozwoliły na realizację między innymi takich działań jak odnowienia elewacji jak i fasady budynku widniejącej na przedniej ścianie. Ponadto pomogły wyposażyć lokal w sprzęty niezbędne do funkcjonowania lokalu gastronomicznego oraz infrastruktury hotelowej w naszych pokojach gościnnych. To pozwoliło na zwiększenie atrakcyjności budynku jak i wizerunku Starego Miasta. Przechadzający się turyści mogą spoglądać na jedną z odnowionych kamienic Starego Miasta.

Kobieta 1:

- Bardzo często odwiedzając Stare Miasto zaglądam do Trybunalskiej, która jest jedną z piękniejszych kamienic i bardzo ładnie komponuj się z innymi zabytkowymi kamienicami na Starym Mieście.

Kobieta 2:

- Przychodzę tutaj na kawę między innymi, na ciastko. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kamienicy widać ten klimat dawnego Lublina. Jest tutaj znakomite połączenie nowoczesności i tradycji.

Karol Kuszneruk, Menadżer ds. technicznych Restauracji Trybunalska:

- Renowacja zabytkowych kamienic jest bardzo kosztowna ze względu na nadzór konserwatora zabytków. Realizacja tego projektu bez środków unijnych na pewno byłaby niemożliwa.

Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego:

- To jeden z kilku tysięcy projektów, które wsparliśmy z Funduszy Europejskich. Zobacz wszystkie na rpo.lubelskie.pl Polecam, Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej.

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry