Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Serwis Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego

Województwo lubelskie tej jesieni stało się liderem pod względem zachorowań na koronawirusa w Polsce. Zobacz apele medyków, artystów, sportowców, przedsiębiorców, seniorów, studentów oraz władz regionu dotyczące szczepień. Są one dla nas jedyną drogą do normalności.

Czy wiesz, że...

Na wsparcie firm, szpitali oraz jednostek pomocy społecznej przeznaczono blisko 350 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.


1. #SzczepiMYsię - Apel Marszałka Wojewodztwa Lubelskiego

 • video #SzczepiMYsię

  Marszałek Województwa Lubelskiego sam ciężko przechorował COVID-19. Opierając się na własnych doświadczeniach zacheca mieszkańców regionu do szczepień.


2. Chroń siebie i innych. To Twój wybór

 • video #SzczepiMYsię - Twój wybór!

  Pomyśl o innych. Często starszych i słabszych. Szczepiąc się chronisz nie tylko siebie, ale i swoich przyjaciół, rodzinę, a także znajomych. To Twój wybór! Wybierz mądrze.


3. Ciężki przebieg choroby niezaszczepionych przeciwko COVID-19

 • video #SzczepiMYsię - apel medyków

  Autorytety medyczne z regionu opowiadają jak wygląda obecnie sytuacja w Szpitalach. Przedtawiają również twarde argumenty co do zasadności szczepień.


4. W trosce o najsłabszych...

 • video #SzczepiMYsię - apel mieszkańców i pracowników ośrodków pomocy społecznej

  Domy Pomocy Społecznej oraz Schroniska dla bezdomnych czy miejsca opieki nad osobami ze szczególnymi potrzebami przechodziły trudny okres na początku pandemii. Te miejsca bardzo często były ogniskami wirusa, a osoby starsze i schorowane ciężko przechodziły zarażenie koronawirusem. Teraz, dzięki szczepieniom, ta sytuacja się zmieniła. To dlatego pensjonariusze oraz pracownicy takich miejsc zachęcają do szczepień.


5. Droga do normalności

 • video #SzczepiMYsię - apel studentów, sportowców i artystów

  Pandemia dotknęła praktycznie każdej dziedziny życia. Artyści, sportowcy oraz studenci z województwa lubelskiego są zgodni co do jednego - szczepienia to droga do normalności.


6. Lubelskie Fundusze Europejskie a koronawirus - #SzczepiMysię

 • video Reportaż TVP 3 Lublin o sytuacji w szpitalach

  Obejrzyj odcinek telewizyjnego programu Lubelskie Fundusze Europejskie a koronawirus, gdzie dyrektorzy Szpitali, lekarze oraz marszałek województwa lubelskiego mówią wprost - szczepienia ratują życie.


7. Radiowy apel Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego

Posłuchaj emitowanego w Radiu Lublin apelu Marszałka Województwa zachęcającego do szczepień przeciwko koronawirusowi.


8. Audycja radiowa dotycząca wsparcia covidowego dla szpitali z udziałem dr Kamili Ćwik, dyrektor WSS w Chełmie

Posłuchaj audycji radiowej z udziałem dr Kamili Ćwik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. Odpowiada ona o wsparciu z Funduszy Europejskich dla placówek medycznych oraz o sytuacji w 4 fali pandemii w Szpitalu. Dyrektor chełmskiej placówki zachęca także do szczepień. To szansa dla nas wszystkich na bezpieczną codzienność.


9. Szczepienia. Drogra do normalności - artykuł sponsorowany w lokalnej i regionalnej prasie

W momencie pojawienia się pandemii COVID-19, Zarząd Województwa Lubelskiego podjął niezbędne działania, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dlatego też skierował pieniądze, w tym głównie środki z UE, do jednostek ochrony zdrowia oraz placówek pomocy społecznej w naszym regionie. Jednak kolejna fala pandemii pokazuje, że droga do normalności prowadzi przez szczepienia.

Przeczytaj artykuł.


10. Podcast: "Jak unijne pieniądze pomagają w walce z pandemią"

Posłuchaj podcastu o wsparciu z Funduszy Europejskich dla placówek medycznych oraz o sytuacji w 4 fali pandemii w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie oraz Szpitalu Wojewódzkim w Chełmie. Bohaterowie zachęcają do szczepień.


11. Artykuł natywny: "Lubelskie – razem pokonajmy pandemię"

Czwarta fala pandemii COVID-19 bardzo mocno dotyka Lubelszczyznę, która wcześniej broniła się przed wirusem. Za rozsądnymi decyzjami władz regionu muszą teraz pójść osobiste wybory mieszkańców w kwestii szczepień.

Przeczytaj artykuł


12. Reportaż Lubelskie Fundusze Europejskie a koronawirus

 • video Reportaż TVP 3 Lublin zachęcający do szczepień

  Obejrzyj kolejny odcinek telewizyjnego programu Lubelskie Fundusze Europejskie a koronawirus, gdzie Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, przedsiębiorcy oraz eksperci i medycy zachęcają do szczepienia przeciwko COVID-19.


13. Przedsiębiorcy zachęcają do szczepień

 • video #SzczepiMYsię

  Zobacz jaką opinie o szczepieniach mają przedsiębiorcy z województwa lubelskiego. Wiele firm dzięki szczepieniom może normalnie pracować...

14. #SzczepiMYsię - apel przedsiębiorców, służb wojskowych, medyków i pracowników kultury

 • video #SzczepiMYsię

  Szczepienia to kluczowy element walki z COVID-19. Dopiero stojąc i widząc pacjentów hospitalizowanych na oddziałach covidowych, zdajemy sobie sprawę, że koronawirus dotyka osoby w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia czy prowadzonego trybu życia. Szczepienia są drogą do normalności.

Zarejestruj się na szczepienie

Przekonaliśmy Cię?

Wejdź na stronę Ministerstwa Zdrowia i zarejsetruj się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Dbaj o siebie i innych.

Załączniki

 1. Audio Audycja radiowa dotycząca wsparcia covidowego dla szpitali z udziałem dr Kamili Ćwik, dyrektor WSS w Chełmie mp3 , 5,39 MB
 2. Audio Radiowy apel Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego mp3 , 1,44 MB
 3. Plik PDF Artykuł sponsorowany - Szczepienia. Droga do normalności pdf , 1,95 MB
 4. Audio Podcast - Jak unijne pieniądze pomagają w walce z pandemią mp3 , 23,40 MB

Do otwarcia załączników może być potrzebne oprogramowanie, które możesz pobrać tutaj.

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry