Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Serwis Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego

Szukaj wsród aktualności

Uczestnicy naszych gier i quizów w styczniu mają szanse na funduszowe upominki. By je uzyskać wystarczy zarejestrować się na naszej stronie jako nowy gracz. Nasze gadżety promocyjne i kalendarze otrzyma pierwszych 10 nowych graczy.

Najnowsza propozycja zabawy dopiero otwiera prawdziwą rywalizację. Począwszy od lutego cyklicznie (co miesiąc), nagradzać będziemy bowiem graczy, którzy osiągną najlepsze wyniki w danym wyzwaniu (Krzyżówki, Quizy, Euro Memory, Super LU i Rozwijaj Lubelskie). Pięciu najlepszych w każdej kategorii otrzyma zestawy upominków od Lubelskich Funduszy Europejskich.

Szczegółowe zasady gry i sposób w jaki trafią do was wygrane opisaliśmy w Regulaminie portalu gry.rpo.lubelskie.pl.

Pamiętajcie! Gry i zabawy na stronie internetowej www.rpo.lubelskie.pl nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Coś dla siebie znajdą tam także nieco starsi gracze.

Jak zacząć przygodę z Lubelskimi Funduszami Europejskimi?

Zobacz krótkie animacje, w których pies Wąski i jego dwójka przyjaciół pokażą Wam jak zmienia się nasze najbliższe otoczenie dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Zobaczycie m.in. jak powstaje prąd ze słońca, jak długo buduje się instytucję kultury, jak pracuje elektryczna sowa, czy jakie zadanie domowe może otrzymać Dziadek i Babcia.

Nie potrzebujesz kredek

Mamy dla Was kolorowanki, do których nie będziecie potrzebowali kredek! Pod każdą z nich znajdziecie małą ciekawostkę. Jeżeli wolicie tradycyjne kolorowanie na kartce papieru to możecie je pobrać na swój komputer i wydrukować.

Sprawdź swoją wiedzę

Masz dużą wiedzę o Unii Europejskiej i o naszym regionie? Możesz sprawdzić swoje umiejętności w krzyżówkach. Jeżeli wiesz jaki kraj w Europie ma kształt buta, jaki jest największy kraj w UE, co jeździ po Lublinie i ma „szelki” – to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Swoją wiedzę możesz przetestować również w quizach. Każdy z nich to 15 pytań z różnego zakresu: od przyrody, przez historię UE, po ciekawostki z regionu. Warto dodać, ze krzyżówki i quizy przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych (5-8 lat, 9-12 lat oraz 13-16 lat).

Gry o Funduszach Europejskich

Poznajcie Super LU, sympatycznego ludzika, który zabierze Was do ZOO, Baśniowej Krainy oraz do Wodnego Świata. Czeka Was wyprawa wśród wielu dzikich zwierząt i stworzeń, a Waszym głównym zadaniem będzie jak najszybsze dotarcie do mety i zebranie największej ilości monet. Gra inspirowana kultowym Super Mario skierowana jest do grupy wiekowej 13-16 lat – jednak zachęcamy każdego do zabawy z Super LU.

Dla młodszych użytkowników (5- 8 lat) przygotowaliśmy Euro Memory. Polega ona na dopasowaniu dwóch identycznych kart i połączeniu ich w pary. Obrazki znajdujące się na kartach do gry to przykłady wybranych inwestycji realizowanych z pomocą środków unijnych przez beneficjentów z naszego regionu, które uchwyciliśmy na zdjęciach.

Ostatnia z gier to Rozwijaj Lubelskie, czyli internetowa wersja planszówki, którą niektórzy z Was mogli spotkać na poprzednich edycjach plenerowego wydarzenia pn. Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
W grze znajdujemy się w województwie lubelskim na początku XXI wieku. Każdy z trzech graczy zarządza jedną gminą, dla której wybiera projekty i pozyskuje środki z Unii Europejskiej na ich realizację. Ta propozycja skierowana jest do graczy w przedziale wiekowym (od 7 do 16 lat).

Zagraj na smartfonie

Nie czekaj! Wejdź na stronę gry.rpo.lubelskie.pl i już teraz sprawdź swoją wiedzę o Unii Europejskiej. Ćwicz spostrzegawczość, zręczność oraz pamięć. Zobacz jak Fundusze Europejskie rozwijają województwo lubelskie. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnej zabawie – tym bardziej, że gry dostępne są w wersjach na smartfona w App Store oraz Google Play. Miłej zabawy!

Ostatnia modyfikacja:

Ryszard Szymański (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry