Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Koronawirus zmienił wiele aspektów naszego życia. Zrezygnowaliśmy ze spotkań, imprez plenerowych, a dzieci i młodzież poznały naukę zdalną. Przez ograniczenia związane z pandemią nie mogliśmy się z Wami spotkać osobiście na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, dlatego zorganizowaliśmy je online. Teraz dla najmłodszych odbiorców Funduszy Europejskich mamy kolejne dobre informacje! Stworzyliśmy specjalną stronę internetową z grami i łamigłówkami, na której znajdziecie wiele ciekawych informacji o efektach wdrażania Funduszy Europejskich w naszym województwie oraz będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej.

Nie potrzebujesz kredek

Jak zacząć przygodę z Lubelskimi Funduszami Europejskimi? Zobacz krótkie animacje, w których pies Wąski i jego dwójka przyjaciół pokażą Wam jak zmienia się nasze najbliższe otoczenie dzięki wsparciu UE. Zobaczycie m.in. jak powstaje prąd ze słońca, jak długo buduje się instytucję kultury, jak pracuje elektryczna sowa, czy jakie zadanie domowe może otrzymać Dziadek i Babcia.

Mamy dla Was również kolorowanki, do których nie będziecie potrzebowali kredek! Pod każdą z nich znajdziecie małą ciekawostkę. Jeżeli wolicie tradycyjne kolorowanie na kartce papieru to możecie je pobrać na swój komputer i wydrukować.

Sprawdź swoją wiedzę

Masz dużą wiedzę o Unii Europejskiej i o naszym regionie? Możesz sprawdzić swoje umiejętności
w krzyżówkach. Jeżeli wiesz jaki kraj w Europie ma kształt buta, jaki jest największy kraj w UE, co jeździ po Lublinie i ma „szelki” – to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Swoją wiedzę możesz przetestować również w quizach. Każdy z nich to 15 pytań z różnego zakresu: od przyrody, przez historię UE, po ciekawostki z regionu. Warto dodać, ze krzyżówki i quizy przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych (5-8 lat, 9-12 lat oraz 13-16 lat).

Gry o Funduszach Europejskich

Poznajcie Super LU, sympatycznego ludzika, który zabierze Was do ZOO, Baśniowej Krainy oraz do Wodnego Świata. Czeka Was wyprawa wśród wielu dzikich zwierząt i stworzeń, a Waszym głównym zadaniem będzie jak najszybsze dotarcie do mety i zebranie największej ilości monet. Gra inspirowana kultowym Super Mario skierowana jest do grupy wiekowej 13-16 lat – jednak zachęcamy każdego do zabawy z Super LU.

Dla młodszych użytkowników (5- 8 lat) przygotowaliśmy Euro Memory. Polega ona na dopasowaniu dwóch identycznych kart i połączeniu ich w pary. Obrazki znajdujące się na kartach do gry to przykłady wybranych inwestycji realizowanych z pomocą środków unijnych przez beneficjentów z naszego regionu, które uchwyciliśmy na zdjęciach.

Ostatnia z gier to Rozwijaj Lubelskie, czyli internetowa wersja planszówki, którą niektórzy z Was mogli spotkać na poprzednich edycjach plenerowego wydarzenia pn. Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
W grze znajdujemy się w województwie lubelskim na początku XXI wieku. Każdy z trzech graczy zarządza jedną gminą, dla której wybiera projekty i pozyskuje środki z Unii Europejskiej na ich realizację. Ta propozycja skierowana jest do graczy w przedziale wiekowym (od 7 do 16 lat).

Zagraj na smartfonie

Nie czekaj! Wejdź na stronę gry.rpo.lubelskie.pl i już teraz sprawdź swoją wiedzę o Unii Europejskiej. Ćwicz spostrzegawczość, zręczność oraz pamięć. Zobacz jak Fundusze Europejskie rozwijają województwo lubelskie. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnej zabawie – tym bardziej, że gry dostępne są w wersjach na smartfona w App Store oraz Google Play. Miłej zabawy!

Ostatnia modyfikacja:

Ryszard Szymański (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry