Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Na Lubelszczyźnie możemy pochwalić się firmami aktywnie wdrażającymi innowacje na skalę regionalną, krajową, a nawet światową. Sprzyja temu Działanie 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP ogłoszone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Konkurs organizowany jest przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

Dotychczas lubelskim przedsiębiorcom w ramach Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP - pomoc zwrotna przyznano ponad 641 mln zł (641 377 710,35 zł) wsparcia. Środki przyznano projektom wprowadzającym innowacje produktowe lub procesowe. Decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego 19 listopada br. zwiększono alokację o ponad 41 mln zł (41 618 056,56 zł). Tym samym 33 przedsiębiorców z listy rezerwowej podpisuje umowy o dofinansowanie i wdroży kolejne innowacyjne pomysły. Wszystkie projekty realizowane są na Lubelszczyźnie.

O dofinansowanie w konkursie mogły ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Mikro i małe firmy mogły się starać maksymalnie o 2 mln zł wsparcia, zaś średnie przedsiębiorstwa o 3 mln zł.

Wsparcie inwestycyjne w tym działaniu przeznaczone jest m.in. na wdrożenie wyników prac badawczych. Wśród wybranych projektów znajdziemy takie, które stawiają na rozwój produktów opartych na nowoczesnych technologiach informacyjnych i komunikacyjnych. Część projektów to działania związane z rozszerzeniem działalności eksportowej np. przez zakup linii produkcyjnych dostosowanych do potrzeb nowego rynku zbytu. Realizacja niektórych projektów wymaga przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych czy nawiązania ścisłej współpracy z jednostkami naukowymi. Otrzymane środki przedsiębiorcy przeznaczą na zakup maszyn, urządzeń i innych środków trwałych. Wsparcie pokryje też część kosztów zakupu nieruchomości oraz robót i materiałów budowlanych.

Ostatnia modyfikacja:

Paweł Turczyn (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry