Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku Michał Jedliński podpisali dziś umowę pn. Dobudowa pawilonu do budynku szpitala w SPZOZ w Kraśniku w celu poprawy dostępności i jakości świadczonych usług, zabezpieczenia świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizacji funkcjonowania szpitala. Całkowita wartość projektu to ponad 25 mln zł, z czego dofinansowanie UE to, aż 19 mln zł.

Ze względu na aktualną lokalizację oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku oraz bariery architektoniczne i kubaturowe zaplanowano dobudowę trzykondygnacyjnego pawilonu do budynku głównego. Oddział w ramach nowej inwestycji zaprojektowany został w podwyższonym standardzie sanitarnym, zapewniając kompleksową hospitalizację na oddziałach ginekologii, położnictwa i neonatologii. – Planowana inwestycja to nie tylko poprawa jakości funkcjonowania szpitala, który zostanie przygotowany do przyjmowania nawet 400 porodów rocznie, ale przede wszystkim zabezpieczenie zdrowia i życia rodzących kobiet i noworodków, zakażonych COVID-19. – mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W ramach projektu zaplanowano także zastąpienie starego wyposażenia nowoczesnymi, energooszczędnymi urządzeniami. Chodzi o tomograf komputerowy, trzy kardiomonitory oraz aparaty KTG, USG oraz EKG. Ponadto dwa nowe łóżka pooperacyjne, dwa kardiomonitory oraz cztery pompy infuzyjne trafią do ginekologicznej sali pooperacyjnej. Sala do cesarskich cięć zyska nowy stół operacyjny, lampę, aparat do znieczuleń, kardiomonitor, dwie pompy infuzyjne oraz dwa ssaki operacyjne. Nowe wyposażenie zakupione zostanie także do sal porodowych, sali pooperacyjnej położniczej, sali intensywnego nadzoru noworodków (dwa respiratory noworodkowe) oraz sal położniczych

Projekt pozakonkursowy pn. „Dobudowa pawilonu do budynku szpitala w SPZOZ w Kraśniku w celu poprawy dostępności i jakości świadczonych usług, zabezpieczenia świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizacji funkcjonowania szpitala” dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to ponad 25 mln zł, z czego dofinansowanie UE to, aż 19 mln zł.

Ostatnia modyfikacja:

Patrycja Kowalik (RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry