Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Razem przeciwko COVID-19 !-II to nazwa kolejnego projektu, który w procedurze nadzwyczajnej został wybrany do dofinansowania przez władze województwa. Dzisiaj Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie Małgorzacie Romanko, umowę na realizację tego projektu, którego celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w domach pomocy społecznej, instytucjach opieki paliatywno-hospicyjnej i schroniskach dla osób bezdomnych.

Niezbędne środki ochrony indywidualnej

Wraz z pojawieniem się pandemii koronawirusa, Zarząd Województwa Lubelskiego, pierwsze środki kierował do jednostek ochrony zdrowia, ale oprócz służby zdrowia jest także pomoc społeczna obejmująca podmioty, które także w tej sytuacji potrzebują wsparcia. I to właśnie do jednostek pomocy społecznej skierowany jest projekt, który zrealizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Wsparciem zostanie objętych łącznie 68 instytucji, w tym blisko 3 700 pracowników oraz ponad 5 500 osób, korzystających z usług domów pomocy społecznej, instytucji paliatywno-hospicyjnych i schronisk dla osób bezdomnych. Fundusze unijne pozwolą na zakup środków ochrony indywidualnej m.in. maseczek ochronnych, rękawiczek jednorazowych, fartuchów ochronnych, ochraniaczy na buty, środków do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz pościeli jednorazowej.

Tryb nadzwyczajny

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, a jego całkowita wartość wyniesie blisko 3 mln zł, z czego środki unijne pokryją blisko 2,5 mln zł. Realizacja projektu przyczyni się do utrzymania oraz dostosowania funkcjonowania tych jednostek do sytuacji zagrożenia epidemią COVID-19 oraz wzmocnieni bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i osób korzystających z ich wsparcia.

Ostatnia modyfikacja:

Patrycja Kowalik (RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry