Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Serwis Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego

Szukaj wsród aktualności

Marszałek Województwa Lubelskiego zaprasza na konferencję otwierającą konsultacje społeczne projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, która odbędzie się w dniu 28 lipca 2021 r. w godz. 10.00 - 14.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 to kluczowy dokument, określający strategię wykorzystania funduszy europejskich w województwie lubelskim na najbliższe lata. Celem programu jest wzmocnienie i efektywne wykorzystanie gospodarczych i społecznych potencjałów regionu, sprzyjające zintegrowanemu, zrównoważonemu i inteligentnemu rozwojowi województwa lubelskiego, ukierunkowanemu na wysoką jakość życia i bezpieczeństwo jego mieszkańców. W programie Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 będzie realizowane kompleksowe wsparcie, przyczyniające się do podniesienia konkurencyjności regionu, w tym działania dotyczące m.in.: badań naukowych i innowacji, rozwoju przedsiębiorczości, cyfryzacji, ochrony środowiska i klimatu, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii, zrównoważonej mobilności miejskiej, rozwoju infrastruktury transportowej, społecznej i zdrowotnej, infrastruktury kultury i turystyki, włączenia społecznego, usług społecznych i zdrowotnych oraz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.

Celem konsultacji jest zebranie uwag oraz opinii na temat założeń, kierunków i form wsparcia zawartych w projekcie programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Konsultacje społeczne potrwają od 28 lipca do 30 września 2021 r., a projekt dokumentu będzie dostępny od 28 lipca 2021 r. na stronie internetowej.

Do udziału w konsultacjach oraz w konferencji on-line otwierającej proces konsultacji Marszałek Województwa Lubelskiego zaprasza wszystkie zainteresowane osoby, instytucje, partnerów społecznych, organizacje, przedsiębiorców, przedstawicieli sektora nauki i innych zainteresowanych.

Zainteresowani uczestnictwem w konferencji w trybie online powinni zarejestrować się za pośrednictwem dedykowanego formularza rejestracyjnego. (Rejestracja zakończyła się 25 lipca 2021 r.).

Konferencja prezentująca założenia projektu programu będzie transmitowana za pośrednictwem kanału YouTube Lubelskie Fundusze Europejskie.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących konferencji prosimy o kontakt z Departamentem Zarządzania RPO, tel. 81 4781461 lub 81 4416738.

Załączniki

  1. Plik PDF Agenda konferencji pdf , 553,74 kB

Do otwarcia załączników może być potrzebne oprogramowanie, które możesz pobrać tutaj.

Ostatnia modyfikacja:

Ryszard Szymański (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry