Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

10 grudnia 2019 r. o godz. 18.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się „Konferencja podsumowująca RPO WL 2014-2020 - Działania wdrażane przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie”, podczas której podsumowano działalność LAWP w Lublinie w latach 2014-2019, przekazano harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 na 2020 rok, a także przedstawiono założenia dotyczące Nowej Perspektywy 2021-2027.

Punktem kulminacyjnym konferencji był finał konkursu „Lider Innowacji 2019”. Podczas finału konkursu zostali nagrodzeni najbardziej innowacyjni przedsiębiorcy naszego regionu!

To już III edycja Konkursu „Lider Innowacji”

Konkurs „Lider Innowacji” to przegląd najlepszych i najbardziej innowacyjnych firm województwa lubelskiego. Podczas konferencji poznaliśmy przedsiębiorców, którzy korzystają z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020. Nagrodzeni zostali Liderzy Innowacji czyli firmy, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju regionu poprzez swoją innowacyjną działalność. Spośród setek projektów została wybrana finałowa „dwunastka” - trzy firmy w każdej z czterech kategorii: biogospodarka, medycyna i zdrowie, energetyka niskoemisyjna, informatyka i automatyka.

Kogo wybrała Kapituła?

Członkowie Kapituły Konkursu wybrali laureatów, którzy w pełni zasłużyli sobie swoją działalnością na wyróżnienie.

W wyniku głosowania wyłoniono następujących Laureatów:

Laureaci

Lider Innowacji – Biogospodarka - C2C Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Lublina

Lider Innowacji – Medycyna i zdrowie - Pro-Project Henryk Kartaszyński z Okszowa k. Chełma

Lider Innowacji – Informatyka i automatyka - Air&D Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Lublina

Lider Innowacji – Energetyka niskoemisyjna - Spomasz Zamość Spółka Akcyjna z Zamościa

W programie m.in.:

  • możliwości uzyskania wsparcia na rozwój działalności w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie
  • założenia Nowej Perspektywy 2021-2027
  • instrumenty zwrotne finansowania działalności gospodarczej
  • doświadczenia firm w pozyskiwaniu unijnych środków
  • wystawa fotograficzna najlepszych projektów realizowanych w ramach RPO WL 2014-2020
  • finał konkursu Lider Innowacji
  • występ artystyczny

Konferencja miała na celu zapewnienie mieszkańcom/przedsiębiorcom województwa lubelskiego informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowania w ramach RPO WL 2014-2020, a także ukazanie potencjalnym beneficjentom/beneficjentom korzyści płynących z dofinansowań unijnych poprzez przedstawienie dobrych praktyk beneficjentów RPO WL 2014-2020.

Organizatorem konferencji była Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Pamiątkowe zdjęcie z konferencji podsumowującej Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 - Działania wdrażane przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

Ostatnia modyfikacja:

Patrycja Kowalik (RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry