Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Od wielu lat Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) zachęca urzędników, aby pisali w przystępy sposób, i rozwijają sieć liderów prostego języka. Dla wszystkich miłośników prostego języka, którzy w praktyce zajmują się upraszczaniem treści, MFiPR przygotowało konkurs „Prosto i kropka”.

Starasz się pisać tak, aby wszyscy Cię rozumieli? Tworzysz ciekawe materiały o prostym języku? Proponujesz narzędzia, które pomagają pisać prosto? Weź udział w konkursie i wygraj nawet 5 tys. zł.

W ramach konkursu przygotowane są trzy kategorie: Trener, Autor i Innowator. Pochwal się swoimi sukcesami oraz zainspiruj tymi działaniami innych. Na Twoje zgłoszenie – indywidualne lub zespołowe – MFiPR czekam do 30 kwietnia 2024 r.

W konkursie – kategorie: Trener i Autor – mogą wziąć udział pracownicy instytucji systemu Funduszy Europejskich z całej Polski, liderzy prostego języka oraz inne osoby, które upraszczają komunikację w tych instytucjach.

W kategorii Innowator może również wystartować pracownik innej instytucji publicznej, niezwiązanej z Funduszami Europejskimi, która stosuje prosty język. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz na portalu Funduszy Europejskich.

Ostatnia modyfikacja:

Patrycja Kowalik (RPO)