Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Jak w regionie mówi się o Funduszach Europejskich? Językiem urzędowym, pozbawionym emocji i zawierającym niezrozumiałe terminy? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że o dotacjach unijnych można mówić „po ludzku” – nie tylko zrozumiale, ale też barwnie i ciekawie. Dowodem na to jest aktualnie prowadzona kampania promująca Lubelskie Fundusze Europejskie.

Urząd Marszałkowski w Lublinie w maju 2019 roku rozpoczął kampanię internetową promującą Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego (RPO WL). Efekty kampanii można śledzić w mediach społecznościowych, na ogólnopolskich portalach internetowych (onet.pl i wp.pl) oraz stronach rpo.lubelskie.pl i info.rpo.lubelskie.pl. W ramach kampanii podjęto również współpracę z influencerem – Filipem Nowobilskim – prowadzącym w serwisie YouTube kanał Duży w Maluchu.

Youtuber przygotowuje cykl materiałów wideo poświęcony efektom wykorzystania środków z RPO WL. Pierwszy z filmów, ukazujących się na kanale You Tube Duży w Maluchu, opowiada historię grupy uczniów z Zespołu Szkół nr 3 z Kraśnika.

Materiał wideo prezentuje pracę i osiągnięciadrużyny Spice Gears. Należą do niej uczniowie, którzy samodzielnie tworzą roboty występujące w prestiżowych zmaganiach FIRST Robotics Competition. W nagraniu słyszymy wypowiedzi uczniów dotyczące zarówno samej budowy robotów, jak i udziału w międzynarodowych wydarzeniach. Uczniowie w ramach materiału prezentują działanie stworzonych przez siebie maszyn. Widzimy także ujęcia z międzynarodowych zawodów dla pasjonatów robotyki opatrzone komentarzami Dariusza Głuchowskiego, mentora drużyny.

Nagranie podejmuje także kwestię finansowego wsparcia młodzieży. Szkoła w Kraśniku uzyskała dofinasowanie z Funduszy Europejskich, co ułatwiło jej wspieranie uczniów w ich ambitnych projektach. Dzięki środkom unijnym szkoła sfinansowała m. in. budowę hali sportowej, w której odbywają się organizowane dla uczniów wydarzenia e-sportowe.

We współpracy z Filipem Nowobilskim powstaną kolejne nagrania. Materiały będą prezentowały ciekawostki z regionu - unikatowe na skalę krajową miejsca i rozmowy z beneficjentami RPO WL. Każdy z filmów będzie opowiadał o inwestycjach i przedsięwzięciach, których realizacja była możliwa dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Nagrania powstaną w ramach specjalnej serii Duży w Maluchu EXTRA. Pierwszy odcinek został opublikowany 13.06 (tj. czwartek) o godzinie 18:00.

Za realizację kampanii odpowiedzialna jest agencja reklamowa MDI z Krakowa, która realizuje umowę z Urzędem na podstawie zamówienia publicznego. Kampania będzie trwała do końca listopada 2019 roku.

Najnowszy film kanału YouTube Duży w Maluchu z udziałem uczniów z Zespołu Szkół nr 3 z Kraśnika znajdziecie tu:

  • video Duży w Maluchu (Odcinek 1)

Ostatnia modyfikacja:

Paweł Turczyn (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry