Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) rozpoczyna projekt wsparcia gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacyjnych uwzględniających dziedzictwo kulturowe. W ramach przedsięwzięcia, specjalnie utworzone Centra Kompetencji ds. rewitalizacji NID prowadzić będą działalność szkoleniową, informacyjną i doradczą na rzecz tych gmin, które realizują działania rewitalizacyjne związane z dziedzictwem kulturowym.

Dzięki projektowi gminy będą mogły poznać opracowania i modelowe rozwiązania związane z wykorzystaniem zasobu dziedzictwa kulturowego w procesach rewitalizacji. Realizacja zadania ułatwi także wymianę doświadczeń pomiędzy samorządami, służbami konserwatorskimi, organizacjami branżowymi czy samorządowymi. Jak zapowiada NID, wybrane gminy będą mogły skorzystać ze wsparcia w przeprowadzeniu procesu identyfikacji dziedzictwa, szacowania jego wartości i opracowaniu dokumentów planistycznych i strategicznych ujmujących dziedzictwo kulturowe.

Pierwszym etapem projektu jest badanie, które ma na celu określenie zapotrzebowania gmin na ofertę Centrów Kompetencji ds. rewitalizacji NID. W ramach badania do dnia 18 grudnia br. z wybranymi gminami skontaktuje się przedstawiciel firmy ASM Centrum Badań i Analiz Rynku (dalej: ASM), która odpowiedzialna jest za jego przeprowadzenie. W związku z tym, prosimy gminy województwa lubelskiego, które są zainteresowane powyższą tematyką, o współpracę z przedstawicielem firmy ASM.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć pod tym adresem: https://samorzad.nid.pl/rewitalizacja/o-projekcie/narodowy-instytut-dziedzictwa-zaprasza-do-udzialu-w-programie-wsparcia-dla-gmin-ktore-realizuja-projekty-rewitalizacyjne-na-obszarach-zabytkowych-i-cennych-historycznie/.

Ostatnia modyfikacja:

Paweł Turczyn (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry