Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Znamy tegorocznych zdobywców tytułu Lidera Innowacji. Poznaliśmy ich dzisiaj (25 października 2021 r.) podczas Gali Przedsiębiorczości – Ambasadorzy Lubelskich Funduszy Europejskich. Galę jak i konkurs Lider Innowacji organizowała Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości.

  • video Obejrzyj Galę Przedsiębiorczości – Ambasadorzy Lubelskich Funduszy Europejskich

    Zobacz nagranie z Gali Przedsiębiorczości – Ambasadorzy Lubelskich Funduszy Europejskich, w ramach której wręczono zaszczytne tytuły "Liderów Innowacji 2021".

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie konkurs zorganizowała już po raz piąty. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego –Jarosław Stawiarski. Specjalnymi gośćmi tegorocznego finału konkursu byli między innymi: wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Artur Soboń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Małgorzata Jarosińska – Jedynak – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. To w ich obecności zaszczytny tytuł Lidera Innowacji 2021. otrzymało czterech przedsiębiorców z Lubelszczyzny.

Konkurs Lider Innowacji

Liderzy Innowacji to przedsiębiorcy, którzy wdrażają nowatorskie rozwiązania, a ich projekty wyróżnia wysoka innowacyjność i konkurencyjność. Wszystko to dzieje się przy wsparciu ze środków unijnych. Lider Innowacji to tytuł przyznawany najlepszym z najlepszych - Ambasadorom Funduszy Europejskich. Strategiczne obszary dla lubelskiego, w ramach, których Liderzy zrealizowali swoje projekty to: Biogospodarka, Medycyna i Zdrowie, Informatyka i Automatyka oraz Energetyka Niskoemisyjna.

Zgodnie z regulaminem konkursu jego Kapituła wyłoniła dwunastu kandydatów. Zwycięzców wskazali jednak Internauci, którzy wzięli udział w internetowym głosowaniu. Oddano w nim ponad 1200 głosów. Na ich podstawie tytuł Lidera Innowacji 2021 w swoich kategoriach otrzymali:

Biogospodarka:

AQUA EAST POLSKA Sp. z o.owww.aquaeast.pl

AQUA EAST POLSKA w wyniku prac badawczo-rozwojowych uruchomiła produkcję Baby Zdrój - niesłodzonego napoju na bazie wody źródlanej z dodatkiem naturalnych ekstraktów ziołowych. Napój dedykowany jest dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji oraz dla niemowląt.

Producent wody źródlanej obecny jest na rynku polskim i zagranicznym od ponad 15 lat. Firma zlokalizowana jest w miejscowości Ruda-Huta.

Medycyna i zdrowie:

OBST S.A.www.obst.pl

Firma wprowadziła cztery innowacyjne produkty: zbożowe pełnoziarniste rurki powlekane miodem z kakao, Micro-Płatki Fit, płatki pełnoziarniste dwuwarstwowe przekładane nadzieniem, pełnoziarniste pieczywo z kminkiem bez cukru.

OBST S.A. istnieje od 1997 roku. Chełmska spółka zajmuje się produkcją płatków kukurydzianych, formowanej galanterii śniadaniowej, musli oraz chrupkiego pieczywa.

Informatyka i automatyka

P.H.M. POLCOMM Dariusz Kozak - www.polcomm.com.pl

Firma przeprowadziła badania innowacyjnej na skalę światową technologii wytwarzania płytek skrawających z węglika spiekanego. Opatentowaną technologię P.H.M. POLCOMM Dariusz Kozak wdrożył do produkcji. Przedsiębiorca realizując projekt dokonał 2 zgłoszeń patentowych w trybie międzynarodowym.

Producent narzędzi skrawających z Lubartowa. Firma P.H.M. POLCOMM Dariusz Kozak powstała w 2000 r.

Energetyka niskoemisyjna

HENRYK KAPROŃ - www.zagrodaroztocze.pl

Celem głównym projektu była dywersyfikacja dostaw energii i zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego firmy. Dzięki realizacji założonego przedsięwzięcia firma wdrożyła system inteligentnego zarządzania energią. W efekcie zminimalizowała straty energii generujące duże koszty działalności. Równie istotny był także pozytywny wpływ projektu na stan środowiska naturalnego.

Henryk Kaproń, właściciel „Zagrody Roztocze” prowadzi ją od 1993 roku. Turyści znajdą „Zagrodę” we wsi Obsza. To restauracja oraz miejsce, w którym organizowane są bankiety, konferencje, szkolenia i przyjęcia.

Ostatnia modyfikacja:

Paweł Turczyn (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry