Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Sprawie rewitalizacji poświęcony był trwający w dniach 16-19 lutego 2021 r. cykl spotkań online organizowanych przez Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym. Uczestniczyli w nich przedstawiciele samorządów lokalnych z całej Lubelszczyzny.

W ramach tych spotkań przekazaliśmy samorządom informacje dotyczące Funduszy Europejskich, które w latach 2021-2027 mogą trafić do naszego województwa – mówi Anna Brzyska, dyrektor Departamentu Zarządzania RPO. – Szczegółowo mówiliśmy również o Gminnych Programach Rewitalizacji, które samorządy będą wkrótce przygotowywać.

Samorządowcy pracujący nad swoimi programami będą mogli skorzystać ze wsparcia doradczego, które Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaoferuje gminom we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.

Warto podkreślić, że do samorządów, które już posiadają programy rewitalizacji wpisane do „Wykazu programów rewitalizacji województwa lubelskiego, jak również tych, które nie mają jeszcze swoich programów rewitalizacji, trafi także specjalna ankieta, która pozwoli określić ich potrzeby. Na jej wypełnienie gminy mają czas do 8 marca.

W załączniku do niniejszej informacji znajdziecie Państwo prezentację wykorzystaną podczas spotkań.

Załączniki

  1. Plik PDF Spotkania informacyjne dla gmin Województwa Lubelskiego w zakresie rewitalizacji pdf , 1,36 MB
  2. Plik tekstowy Ankieta rewitalizacyjna dla gmin Województwa Lubelskiego docx , 19,86 kB
  3. Plik PDF Pytania i odpowiedzi w zakresie rewitalizacji pdf , 198,97 kB

Do otwarcia załączników może być potrzebne oprogramowanie, które możesz pobrać tutaj.

Ostatnia modyfikacja:

Patrycja Kowalik (RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry