Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Jeśli realizujesz lub zrealizowałeś innowacyjny projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich, to możesz sięgnąć po nagrodę REGIOSTARS 2020! Komisja Europejska rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu, promującego ciekawe projekty dofinansowane z UE prezentujące nowe podejścia do rozwoju regionalnego.

Każdego roku Komisja Europejska nagradza projekty finansowane z unijnych funduszy, które wyróżniają się wysokim poziomem doskonałości i proponują nowe podejścia do rozwoju regionalnego. Zakwalifikowane projekty zajmują centralne miejsce w unijnych działaniach komunikacyjnych, aby dzięki temu mogły stać się inspiracją dla pozostałych regionów i kierowników projektów z całej Europy.

Kategorie konkursowe:

1. Transformacja przemysłowa na rzecz inteligentnej Europy (Industrial Transition for a smart Europe)
2. Gospodarka o obiegu zamkniętym dla zielonej Europy (Circular Economy for a Green Europe)
3. Umiejętności i edukacja dla cyfrowej Europy (Skills and education for a digital Europe)
4. Zaangażowanie obywateli na rzecz spójnych miast europejskich (Citizens engagement for cohesive European Cities)
5. Temat roku 2020: Wzmocnienie pozycji młodzieży w ramach współpracy ponad granicami – 30-lecie Interregu (Youth empowerment for cooperation across borders - 30 years of Interreg)

Jak zgłosić projekt?

Aplikacje należy przesyłać online poprzez formularz zgłoszeniowy (https://www.regiostarsawards.eu). Szczegóły oraz poradnik z dodatkowymi informacjami na temat konkursu REGIOSTARS 2020 znajdują się na stronie KE. Wnioski przyjmowane są od 2 marca 2020 r. do 9 maja 2020 r.

Najważniejsze zasady zgłaszania projektów:

- aplikacje mogą przesyłać kierownicy projektów po uzyskaniu zgody Instytucji Zarządzającej,
- z jednego programu można zgłosić maksymalnie pięć projektów, jeśli ich realizacja rozpoczęła się po 1 stycznia 2007 r.
Przy czym istnieje możliwość zgłoszenia projektu, który wcześniej aplikował już do konkursu.

Zwycięzcy oprócz REGIOSTARS Awards 2020 otrzymają płatne partnerstwo medialne o wartości 5 000 euro. Ceremonia wręczenia nagród REGIOSTARS odbędzie się w Brukseli w październiku 2020 roku.

Trzymamy kciuki za projekty w tegorocznej edycji konkursu.

Ostatnia modyfikacja:

Paweł Turczyn (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry