Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Za nami pierwszy dzień rajdu rowerowego „Fundusze Europejskie na Roztoczu” organizowanego przez Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) działających w województwach: lubelskim i podkarpackim. Nasz region reprezentował Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, który w pierwszym dniu, wraz z uczestnikami rajdu, przemierzył trasę ze Zwierzyńca do Józefowa.

Rajd oficjalnie otwarty

Rajd rowerowy pracowników PIFE wyruszył 26 sierpnia. Zanim jednak uczestnicy wystartowali,
w Zwierzyńcu spotkali się przedstawiciele województwa: lubelskiego – członek zarządu Zdzisław Szwed oraz podkarpackiego: członek zarządu Anna Huk. Rajd zainaugurowało wydarzenie w okolicach Parku Linowego w Zwierzyńcu, gdzie mieszkańców i uczestników przywitała także Burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman. Tam, mieszkańcy, turyści oraz wszyscy chętni, mogli odwiedzać stanowiska informacyjne:

  • Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich;
  • Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie;
  • Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych – Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu;
  • Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Nadleśnictwo Zwierzyniec;
  • Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska;
  • Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Co więcej, gospodarze Zwierzyńca zapewnili także atrakcje w formie występów lokalnych artystów na scenie, a także m.in. stoiska lokalnych producentów żywności i rękodzieła.

Projekty dzięki środkom UE

Ważnym punktem 3-dniowego rajdu był przebieg trasy szlakiem projektów zrealizowanych dzięki środkom unijnym, a tym samym ukazujące walory i piękno krainy geograficznej jaką jest Roztocze. Pierwszego dnia, uczestnicy rajdu odwiedzili m.in. Kościół na Wyspie pod wezwaniem Świętego Jana Nepomucena w Zwierzyńcu, Park Sanatoryjny w Krasnobrodzie, Kamieniołom Babia Dolina w Józefowie, Roztoczański Park Narodowy, kolejno będzie Narol, Uzdrowisko Horyniec-Zdrój czy Kresowa Osada w Baszni Dolnej.

Dzisiaj tj., 27 sierpnia, uczestnicy rajdu przejadą trasą z Józefowa przez Rudę Różaniecką do Narola, a ostatniego dnia, tj. w sobotę 28 sierpnia, będzie to przejazd z Narola, przez Horyniec Zdrój, aż do Baszni Dolnej.

Poniżej fotorelacja z rajdu rowerowego szlakiem projektów unijnych po Roztoczu.

Ostatnia modyfikacja:

Patrycja Kowalik (RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry