Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Dla mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego i okolic mamy dobre informacje! Dzięki Funduszom Europejskim w tamtejszym Ośrodku Sportu I Rekreacji Tomasovia powstanie basen. Ale to nie koniec dobrych wieści, ponieważ nowe oblicze zyska również hala sportowa, która poddana zostanie przebudowie.

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski podpisał dzisiaj umowę z Burmistrzem Miasta Tomaszów Lubelski Wojciechem Żukowskim na rewitalizację obszarów zmarginalizowanych miasta, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Budynek OSIRu w wyniku długiego użytkowania utracił parametry racjonalnych kosztów eksploatacji. Zdegradowany, wymaga modernizacji tak, by prawidłowo wypełniać swoje funkcje. Inwestycja realizowana będzie na obszarze, który wykazuje bardzo wysoką koncentrację niekorzystnych zjawisk w sferze społecznej, technicznej, gospodarczej i przestrzenno-funkcjonalnej.

Z pływalni korzystać będą głównie mieszkańcy miasta i okolic. Nowoczesny basen pozwoli na aktywne spędzanie wolnego czasu, ale również na organizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży. Co ważne, zmieni się też otoczenie dookoła budynków OSIR, gdzie powstanie nowa zatoka autobusowa, parking oraz chodniki. Powstanie także budynek mieszkalny wielorodzinny z lokalami socjalnymi.

Kto wie czy w przyszłości z Tomaszowa nie wyrośnie nam medalista igrzysk olimpijskich w pływaniu, bo taka inwestycja zdecydowanie pomoże rozwijać umiejętności i pasję miłośników tego sportu.

Hala sportowa natomiast poddana zostanie gruntownej przebudowie. Wszystko po to, aby zawodowcy i amatorzy gry m.in. siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę oraz piłkę nożną mieli jak najlepsze warunki. Warto dodać, że oprócz imprez sportowych, władze miasta planują organizować w obiekcie szereg wydarzeń kulturalnych oraz państwowych. W hali powstanie odpowiednie zaplecze, które pozwoli na odpowiednią obsługę wyżej wymienionych imprez. Ponadto budynek zostanie poddany termomodernizacji, czyli mówiąc wprost przebudowane zostaną te jego elementy, które pozwolą na zaoszczędzenie energii.

Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach projektu pn. „Modernizacja kompleksu sportowego OSIR Tomasovia obejmująca modernizację zdegradowanych budynków OSIR Tomasovia oraz remont budynku hali sportowej OSIR z zapleczem administracyjno-socjalnym”, który został pozytywnie oceniony w ramach Działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich – projekt pozakonkursowy. Jego wartość to blisko 34 mln zł. Mieszkańcom Tomaszowa życzymy jak najszybszej jego realizacji, bo przecież sport to zdrowie.

Ostatnia modyfikacja:

Paweł Turczyn (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry