Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Lekarze i pielęgniarki mogą dołączać do programu szkoleń C19_SPACE prowadzonego przez Europejskie Stowarzyszenie Intensywnej Terapii (ESICM). Chodzi m.in. o naukę obsługi respiratorów, radzenie sobie z infekcjami czy naukę zdejmowania środków ochrony osobistej. Wszystko po to, aby w sytuacji pandemii wykwalifikowana kadra osób zapewniała wysoką jakość opieki nad pacjentami.

Kształcenie specjalistów w zakresie intensywnej terapii

W połowie sierpnia Komisja Europejska przekazała 2,5 mln euro z przeznaczeniem na szkolenia dla wszystkich lekarzy i pielęgniarek pracujących w szpitalach posiadających oddział intensywnej terapii we wszystkich 27 państwach członkowskich UE i w Wielkiej Brytanii. Docelowo ma w nich uczestniczyć tysiąc szpitali w całej UE i 10 tys. lekarzy. Szkolenia mają na celu wsparcie personelu znajdującego się na pierwszej linii frontu intensywnej terapii. Program szkoleniowy C19_SPACE obejmuje samodzielną naukę online i lokalne sesje szkoleniowe w zakresie m.in.:

  • Wprowadzenia do OIOM-u;
  • Bezpieczeństwa osobistego;
  • Podstaw wspomagania oddychania;
  • Podstaw monitorowania hemodynamicznego;
  • Sepsy i infekcji;
  • Opieki zespołowej.

Szkolenia są dostępne we wszystkich narodowych językach UE, a więc także po polsku. Najpierw kształci się grupa szkolenioców, którzy dalej przekazują swoje umiejętności.

Polskie szpitale wciąż mogą się rejestrować. Zaznaczamy, że program kończy się w grudniu 2020 r.

Więcej informacji o szkoleniu znajdziecie Państwo >>TUTAJ<< oraz pod adresem e-mail eu_covid19@esicm.org.

Bardzo zachęcamy lekarzy, pielęgniarki i przedstawicieli służby zdrowia do udziału w szkoleniach.

Ostatnia modyfikacja:

Patrycja Kowalik (RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry