Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej publicznie odniesie się do tysięcy uwag jakie zostały złożone do projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021 - 2027. Zaplanowano, że stanie się to podczas wysłuchania “odwróconego”, które zaplanowano na 23 czerwca 2021.

Spotkanie online, podczas którego przedstawiciele rządu odniosą się do zgłoszonych uwag rozpocznie się o godz. 9.30 i potrwa około 3 godzin. Odwrócone wysłuchanie to odwrócenie ról - co polega również na tym, że za techniczną organizację tego procesu odpowiada MFiPR, a nie jak wcześniej strona zgłaszająca uwagi. Organizatorzy zaplanowali, że na początku głos zabiorą krótko przedstawiciele samorządu, partnerów społecznych oraz organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Po nich poznamy argumentację strony rządowej w zakresie przyjętych, jak i odrzuconych propozycji do projektu Umowy Partnerstwa.

Oprócz postulatów zgłoszonych podczas wysłuchania do ministerstwa wpłynęło ponad 5 tys. uwag ze strony wszystkich aktorów życia społecznego: administracji, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, jak również osób indywidualnych. "Wysłuchanie publiczne to umożliwienie wypowiedzenia się, przedstawienia swojego poglądu (opinii, oczekiwań). Nie jest to dialog, co oznacza, że w trakcie wysłuchania nie ma wymiany zdań między stronami. Wysłuchania zakładają otwartość na każdą instytucję i osobę prywatną, która chce w nich uczestniczyć jako widz lub mówca, a ich celem jest dostarczenie w danej sprawie argumentów i opinii różnych podmiotów oraz wyważenie sprzecznych interesów stron" - czytamy na stronie internetowej wydarzenia. Znajdziecie tam również:

Przypominamy, że cykl wysłuchań publicznych rozpoczął się 7 kwietnia i oprócz projektu Umowy Partnerstwa objął także programy krajowe. Najbliższe dotyczące programu Fundusze Europejskie Pomoc Żywnościowa zaplanowano na 1 lipca br.

Ostatnia modyfikacja:

Ryszard Szymański (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry