Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Spotkanie edukacyjno-informacyjne dla gmin wpisanych do Wykazu gminnych programów rewitalizacji województwa lubelskiego, planujących realizację działań rewitalizacyjnych w oparciu o ustawę o rewitalizacji - 4 i 5 października 2018 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza na spotkanie, którego celem jest przekazanie przedstawicielom gmin województwa lubelskiego specjalistycznej wiedzy na temat zasad przeprowadzenia procedury, związanej z przekształceniem uchwalonych lokalnych programów rewitalizacji (LPR) w dokumenty spełniające wymogi ustawowe, tj. gminne programy rewitalizacji (GPR).

Spotkanie skierowane jest wyłącznie do gmin zaangażowanych w procesy rewitalizacyjne, których programy zostały wpisane do Wykazu gminnych programów rewitalizacji województwa lubelskiego.

>> czytaj więcej

Gminny Program Rewitalizacji – wielka szansa, ale i wielkie wyzwanie

Ubiegły rok był szczególnie intensywny dla tych pracowników jednostek samorządu terytorialnego, którzy zajmują się rewitalizacją w swoich gminach. Efektem tych prac jest okazały Wykaz gminnych programów województwa lubelskiego, do którego – po spełnieniu szeregu kryteriów formalnych i merytorycznych – wpisano aż 130 dokumentów. Następnym poważnym sprawdzianem dla gmin będzie przekształcenie lokalnych programów rewitalizacji (LPR) w gminne programy rewitalizacji (GPR).

>> czytaj więcej

V Kongres rewitalizacji pt. Systemy rewitalizacji w Polsce: blaski i cienie - Lublin, 3-4 grudnia 2018 r.

Lubelskie Centrum Konferencyjne, ul. Grottgera 2. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie kongresu: http://rewitalizacja.miasta.pl/.

>> czytaj więcej

Wsparcie eksperckie dla samorządów

Zapoznaj się z listą ekspertów doradzających gminom wiejskim, które pozyskały środki w ramach konkursu dotacji na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji.

Uwzględnij czas na sprawdzenie programu rewitalizacji

Sprawdź ważne informacje dotyczące oceny Twojego programu rewitalizacji.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020

To powinno Cię zainteresować

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry