Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szukaj wsród aktualności

W związku z planowanym kształtem instrumentów terytorialnych w projekcie programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, przewidującym realizację Innego Instrumentu Terytorialnego, w dniu 20 września 2021 r. od godz. 10.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (sala S2) odbędzie się konferencja dla gmin z obszarów zagrożonych trwałą marginalizacją z terenu województwa lubelskiego. Konferencja poświęcona będzie w szczególności zagadnieniom wspierania zrównoważonego rozwoju terytorialnego w partnerskim modelu współpracy jednostek samorządu terytorialnego z obszarów zagrożonych trwałą marginalizacją, zdelimitowanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. Podczas spotkania przedstawione zostaną planowane zasady wsparcia obszarów zmarginalizowanych w ramach projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, warunki realizacji Innego Instrumentu Terytorialnego, metodyka tworzenia strategii terytorialnych, w tym strategii rozwoju ponadlokalnego. Konferencja odbędzie się z udziałem eksperta z dziedziny instrumentów terytorialnych. Zaproszenie do udziału w konferencji otrzymali przedstawiciele gmin zagrożonych trwałą marginalizacją z naszego regionu. Szczegółowa agenda spotkania jest dostępna tutaj.

Ponadto, dnia 21 września 2021 r. rozpocznie się cykl warsztatów dla gmin tworzących partnerstwa w obszarach zagrożonych trwałą marginalizacją. Do udziału w nich zaproszonych zostało 140 samorządów z całego województwa.

Warsztaty zaplanowano na cztery dni (21-24 września 2021 r.). Każdy dzień warsztatów przeznaczony będzie dla 35 gmin. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do godz. 16.00. Uczestników warsztatów zapraszamy w dniach 22-24 września 2021 r. do siedziby Departamentu Zarzadzania Regionalnym Programem Operacyjnym przy ul. Franciszka Stefczyka 3b w Lublinie (sala konferencyjna, II piętro) oraz w dniu 21 września 2021 r. do Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego przy ul. Czechowskiej 19 w Lublinie (sala konferencyjna nr 100). Szczegółowe informacje znajdują się w harmonogramie warsztatów.

Celem warsztatów jest prezentacja założeń instrumentów terytorialnych planowanych do realizacji w perspektywie finansowej na lata 2021-2027. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową agendą spotkania.

W przypadku pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt z pracownikami Oddziału Programowania RPO w Departamencie Zarządzania RPO: Panią Aleksandrą Ulanowską oraz Panem Grzegorzem Makarewiczem, dostępnymi pod adresami e-mail: aleksandra.ulanowska@lubelskie.pl i grzegorz.makarewicz@lubelskie.pl oraz nr tel. 81 478 12 05.

Załączniki

  1. Plik tekstowy Agenda konferencji docx , 21,27 kB
  2. Plik tekstowy Harmonogram warsztatów docx , 23,89 kB
  3. Plik tekstowy Agenda warsztatów docx , 22,34 kB

Do otwarcia załączników może być potrzebne oprogramowanie, które możesz pobrać tutaj.

Ostatnia modyfikacja:

Paweł Turczyn (DZ RPO)

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry