Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Serwis Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego

Lubelskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

czyli jak świętowaliśmy 15-lat Polski w UE!

15 beneficjentów, konkursy, strefa gier i zabaw dla najmłodszych, symulator dachowania, punkt poboru krwi, pokazy i koncerty gwiazd, to tylko część atrakcji, które w połowie maja czekały na uczestników finału tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) w Lublinie. W całym regionie od 10 do 12 maja odbyły się wydarzenia, które uświetniły rocznicę 15-lecia Polski w UE.

Tegoroczna edycja DOFE nie zawiodła. W całym regionie beneficjenci otworzyli swoje projekty dla odwiedzających. Na mieszkańców województwa czekało wiele atrakcji w Nasutowie, Janowie Lubelskim, Puławach, Biłgoraju, Biszczy, Świdniku czy Lublinie. Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w wycieczce edukacyjnej w Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie, akcji „Myśl przyszłościowo - żyj zdrowo” w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej oraz w pikniku z okazji otwarcia nowego żłobka „Misie Tulisie” w Puławach.

Obraz przedstawia dziewczynę na placu pokazującą dwa kciuki skierowane ku górze. Obok zgromadzeni są ludzie.

Wielki finał w Lublinie

Kulminacyjnym punktem Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie lubelskim był wielki finał w Lublinie. Na początku imprezy uczestnicy mogli odwiedzić strefę beneficjenta w Centrum Spotkania Kultur, czyli miejsce, gdzie prezentowały się osoby zaprawione w boju jeżeli chodzi o wydatkowanie unijnych dotacji. Na stoiskach gościliśmy przedsiębiorców, samorządy, instytucje oraz członków drużyny robotycznej.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim beneficjentom z województwa lubelskiego uczestniczącym w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, którzy po raz kolejny pokazali, że są najlepsi – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego – To m.in. dzięki ich pracy nasze województwo ciągle się rozwija. – dodaje marszałek.

Gry i zabawy dla najmłodszych

W Ogrodzie Saskim, który aż do późnych godzin popołudniowych był oblegany przez najmłodszych mieszkańców naszego regionu, zorganizowaliśmy strefę gier i zabaw. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. konkursy, dmuchańce, gry, tor przeszkód, animatorzy
oraz (ciesząca się największą popularnością wśród rodziców) wata cukrowa.

Uczymy o funduszach europejskich przez zabawę. W zmaganiach konkursowych mogli się zmierzyć najmłodsi, jak i ich rodzice. Na uczestników imprezy czekały również nagrody i upominki – mówi Iwona Nakielska, dyrektor Departamentu Zarządzania RPO UMWL.

Obraz przedstawia dziewczynki występujące na scenie.

Atrakcje na Placu Teatralnym

W strefie sceny, która mieściła się na Placu Teatralnym, czas umilały nam występy zespołów tanecznych, pokaz karate, konkursy, występy dzieci oraz pokazy pierwszej pomocy. Uczestnicy mogli również sprawdzić w specjalnym symulatorze jak przebiega dachowanie samochodu. Wiele pracy mieli również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Mobilny Punkt Funduszy Europejskich, zorganizowany przez wspomniane wcześniej instytucje, cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Nie każdy ma czas pofatygować się do urzędu, aby dowiedzieć się co oferują fundusze europejskie. Właśnie dlatego podczas takich wydarzeń organizujemy stoiska informacyjne dla mieszkańców. Uczestnicy wielu imprez plenerowych chętnie korzystają z porad i wskazówek naszych pracowników. Z niektórymi po jakimś czasie spotykamy się na podpisaniu umów o dofinansowanie – wyjaśnia dyrektor Nakielska.

Tego dnia wiele osób odwiedziło również mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Przed oddaniem krwi można było zmierzyć ciśnienie w specjalnie przygotowanym namiocie oraz zrobić zdjęcie w fotobudce. Dużą popularnością cieszyło się również stoisko Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która przedstawiała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Koncerty gwiazd

Na zdjęciu widoczna jest scena na której występuje Sylwia Grzeszczak z zespołem

Wieczór należał do naszych gwiazd, a sceną zawładnęły dwie uznane polskie wokalistki. Jako pierwsza wystąpiła Natalia Szroeder. Uczestnicy DOFE w rytmie piosenki „Parasole” cieszyli się ze wspaniałej pogody i świetnej atmosfery. Jednak prawdziwe „ciarki” poczuliśmy, kiedy wybrzmiały pierwsze słowa piosenki „Karuzela” Sylwii Grzeszczak. Po wysłuchaniu najlepszych hitów zdobywczyni platynowej płyty musieliśmy pożegnać się z tegoroczną edycją Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Dziękujemy wszystkim beneficjentom oraz uczestnikom za wspólne świętowanie 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wszystkich zapraszamy za rok!


Od 10 do 12 maja świętowaliśmy DOFE

Mieszkańcy województwa mogli odwiedzić miejsca niedostepne na codzień! Beneficjenci Lubelskich Funduszy Europejskich otworzyli się dla Was! Całość zwieńczyła wielka impreza w Lublinie, której hasłem przewodnim było "15-lecie Polski w UE"!

Na zdjęciu wozy strażackie puławskich strażaków


  • video Lubelskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

    Zobacz jak w obiektywie Magazynu Lubelskie wyglądało DOFE! Przypominamy, że świętowaliśmy 15 lat Polski w UE!


Z przyjemością zacytujemy Twoją opinię o #LubelskieDOFE. Podziel się nią na dniotwarte@lubelskie.pl

Pozostańmy w kontakcie!

Zmienimy każde Twoje pytanie w wyczerpującą odpowiedź.

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Katarzyna Kowalczyk

Oddział Komunikacji i Promocji RPO | Departament Zarządzania RPO
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

tel.: (81) 44 16 771
e-mail: katarzyna.kowalczyk@lubelskie.pl

Zgłoś nieprawidłowości Kalendarz
Ikona do góry