Znamy laureatów IV edycji konkursu Lider Innowacji. Jego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. W tym roku to internauci decydowali do kogo powędrują główne nagrody w czterech kategoriach konkursowych. Wśród nagrodzonych znalazły się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a wszystkich wyróżnionych łączą nowoczesne rozwiązania, skuteczne wykorzystywanie unijnego wsparcia oraz działalność na terenie województwa lubelskiego.
-
video Finał konkursu - zobacz konferencję podsumowującą konkurs
Materiał dostępny jest także na Facebooku na profilu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
Wyniki konkursu poznaliśmy podczas konferencji on-line zorganizowanej przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.
- Liderzy Innowacji łamią powszechny pogląd, że wschód Polski jest nic nie warty. Jest warty – dzięki takim ludziom jak Wy! Dziękując za udział w tej edycji, już dziś zapraszam na nową perspektywę finansową. Będą kolejne pieniądze na innowacje, nowatorstwo i nowe formy wytwarzania” – podkreśla Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Konkurs orgaznizowany był w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wyróżnienia przyznane zostały w czterech kategoriach, zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami województwa lubelskiego: biogospodarka, medycyna i zdrowie, informatyka i automatyka oraz energetyka niskoemisyjna.
- „Liderzy Innowacji” to firmy nowatorskie, skutecznie zarządzające innowacjami w swoich branżach, tak na szczeblu lokalnym jak i międzynarodowym. Wyróżnione firmy świadomie korzystają z Funduszy Unijnych, tym samym wpływając na swoją konkurencyjność i rozwój naszego regionu - mówi Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Magdalena Filipek-Sobczak - Liderzy Innowacji to Ambasadorzy Funduszy Europejskich – dodaje.
Finałowa dwunastka
Tegoroczna formuła konkursu została zmieniona. Finałową dwunastkę nominowała Kapituła konkursu, a o wyborze finalistów decydowały kryteria tj.: wpływ firmy na rozpoznawalność województwa, poziom innowacyjności i konkurencyjności oraz wzrost zatrudnienia poprzez realizację unijnego projektu. Pod uwagę brany był także fakt czy jest to firma z tradycjami. Decyzją kapituły do finałowej dwunastki nominowani zostali:
Kategoria Biogospodarka:
- JG GROUP Sp. z o.o.
- Antex II sp. z o.o.
- Przedsiębiorstwo Handlowe „Krautex” Bogusław Domański
Kategoria Medycyna i Zdrowie:
- BIOMAXIMA S.A.
- FIZJOMED Anna Świtała
- GABI-BIS Iwona Szymaniak-Rokita, Sławomir Rokita, Wojciech Dzioba, Piotr Bielecki S.C.
Kategoria Informatyka i Automatyka:
- AUTO-KOMPLET II Grzegorz Piłat
- Sigma S.A.
- STAL-BUD Wiesław Nastaj
Kategoria Energetyka niskoemisyjna:
- "B 4 BARTECKI" spółka komandytowa
- Browar Jagiełło Sp. J.
- Jacek Zabandżała – Serwis Samochodowy BOSH.
Laureaci konkursu
Zwycięzców konkursu wybrali Internauci, którzy od 5 do 16 października mogli wziąć udział
w głosowaniu za pośrednictwem Facebooka na profilu Lubelskie Fundusze Europejskie. Zwycięzcy IV edycji konkursu Lider Innowacji to:
- Kategoria Biogospodarka: Antex II Sp. z o.o. za projekt „Uruchomienie produkcji innowacyjnej mieszanki drogowej”
- Kategoria Medycyna i Zdrowie: FIZJOMED Anna Świtała za projekt „Utworzenie ośrodka rehabilitacji osób z zespołami bólowymi barku w oparciu o metodę Dosage Therapy Concept”
- Kategoria Informatyka i automatyka: STAL-BUD Wiesław Nastaj za projekt „Udoskonalenie procesu produkcyjnego oraz dywersyfikacja oferty jako rezultat wdrożenia wyników prac B+R w STAL-BUD Wiesław Nastaj
- Kategoria Energetyka niskoemisyjna: B 4 BARTECKI spółka komandytowa za „Projekt przebudowy i rozbudowy hotelu Laureat wraz z miejscami postojowymi, infrastrukturą techniczną i towarzyszącą
Lider Liderów
Ostatnim etapem konkursu był wybór Laureata nagrody specjalnej - Lidera Liderów 2020. Spośród siedemnastu Laureatów dotychczasowych edycji konkursu Kapituła konkursu dokonała wyboru zwycięzcy tego zaszczytnego tytułu. Liderem Liderów została firma Pro-Project Henryk Kartaszyński za projekt Rozwój PRO-PROJECT poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnego fantomu Pro-CT mk II do kontroli jakości aparatów tomograficznych.
Fantom ten służy do kontroli jakości urządzeń diagnostycznych stosowanych w tomografii komputerowej. Pro-Project dzięki takim produktom dostarcza zmieniające życie rozwiązania, które poprawiają jakość w branży wyrobów medycznych, dając pacjentom i profesjonalistom pewność prawidłowej diagnostyki. Czyli, dla przykładu, daje pewność, że mammograf nie przegapi małego nowotworu w piersi.
Firma Pro-Project ma siedzibę w Okszowie i jest jedyną w Polsce, która produkuje przyrządy do testowania aparatury diagnostycznej wykorzystywanej w stomatologii, radiografii, fluoroskopii, angiografii, mammografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej, ultrasonografii i radioterapii. Firma jest już światowym potentatem oraz prężnie rozwija się nie tylko na rodzimym rynku, ale także na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są zdobyte patenty oraz rozległa sieć dystrybucji w ponad 110 krajach oraz mnóstwo wyróżnień za prowadzoną działalność.
Zobacz także:
Załączniki
- Regulamin głosowania internetowego w konkursie "Lider Innowacji Województwa Lubelskiego" pdf , 277,31 kB
- Regulamin konkursu "Lider innowacji" pdf , 268,62 kB
Do otwarcia załączników może być potrzebne oprogramowanie, które możesz pobrać tutaj.